30 листопада 2021, 10:19

Кат з "Ізоляції" втік з України до Франції у розпал суду

Один із катів в'язниці "Ізоляція" Євген Бражніков під час судового процесу над ним втік з України до Франції та просить там політичного притулку.

Кат з "Ізоляції" втік з України до Франції у розпал суду

26 листопада адвокат ката з "Ізоляції" Віталій Гончаров письмово попросив здыйснювати допит Бражнікова через відеозв'язок. На засідання суду не з'явився не лише обвинувачений, а й суддя, який заявив, що захворів.

Тільки сьогодні, 30 листопада, у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Бражніков виїхав з України та знаходиться на території Франції, інформують "Грати" на своїй сторінці у Twitter.

Відомо, що Євген Бражніков народився у Донецьку. З 2006 до 2009 рр. служив в одному з відділень міліції. Пізніше займався бізнесом і був заступником директора з безпеки Донецького енергетичного заводу.

З весни 2014 року брав активну участь в організації проросійських мітингів. Коли почалися бойові дії, виїхав із сім'єю на підконтрольну Україні територію. Проте пізніше повернувся до окупованого Донецька.

Згідно з кримінальною справою, порушеною в Україні проти Бражнікова, є 9 потерпілих, які були бранцями в "Ізоляції" та стверджують, що їх катував підозрюваний.

Пізніше і сам Бражніков опинився в "Ізоляції", де, за його словами, катували струмом і вимагали віддати всі гроші, включаючи квартиру у Києві.

Наприкінці грудня 2019 року його видали Україні у рамках обміну полоненими. Проте прямо в автобусі на нього накинулося кілька інших звільнених військовополонених, заявивши, що він їх катував в "Ізоляції".

У березні 2020 року співробітники СБУ затримали Бражнікова, проте суд залишив його на волі. У травні 2021 року слідство зібрало всі необхідні докази та передало справу до суду Покровська Донецької області.

Згідно з версією слідства, Бражніков у період з 2014 по 2019 роки працював в "Ізоляції" та катував полонених. Є 9 свідків його звірств, у тому числі й відомого донецького журналіста Станіслава Асєєва.

Справу про тортури перенесли з Покровська до Києва на вимогу потерпілих. Бражнікову загрожує термін за двома статтями до 15 років позбавлення волі.

Деякі експерти стверджують, що Бражніков вирішив залишити Україну, щойно співробітники СБУ затримали Дениса Куликовського. Саме він був начальником "Ізоляції" і, швидше за все, почав давати свідчення проти Бражнікова.

Прокурор Олександр Клещенко не володіє інформацією, де зараз перебуває Бражніков. Прокуратура залишила підозрюваного на волі, бо вирішили, що немає ризиків втечі.

Раніше розслідувачі з Bellingcat стверджували, що "Ізоляція" була створена російськими спецслужбами, які її курирували у перші роки бойових дій на Донбасі.

Нагадаємо, у 2019 року співробітники СБУ зірвали плани спецслужб Росії знищити всі докази існування в'язниці "Ізоляція". У плани російських спецслужб входило вбивство всіх ключових катів, включаючи Куликовського.

Також ми повідомляли, що, за словами журналіста Асєєва, з 2019 року Куликовський працював інформатором для СБУ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини