25 листопада 2021, 12:07

Арестович розповів, чому Зеленський не може виїхати з держдачі

Зеленський згідно із законом зобов'язаний використовувати лише захищені протоколи переговорів і пересувань, які приховані від прослуховування та встановлені у державних резиденціях.

Арестович розповів, чому Зеленський не може виїхати з держдачі

Спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович розкритикував журналіста Михайла Ткача та видання "Українська правда" після виходу розслідування про відзначення ювілею голови Офісу президента Андрія Єрмака. За словами Арестовича, президент Володимир Зеленський не може залишити державну резиденцію та пересуватися громадським транспортом, оскільки зобов'язаний використовувати державну авіацію та держрезиденцію, включно із "Синьогорою" в Івано-Франківській області.

Перебуваючи у статусі Головнокомандувача, Зеленський згідно із законом зобов'язаний використовувати лише захищені протоколи переговорів і пересування, приховані від прослуховування.

"Якщо президент з'їде з держдачі й оселиться в іншому місці або перестане користуватися державною авіацією, то станеться чудова річ, за яку у США потрібно розпочинати процедуру імпічменту. А саме: він порушив одночасно протоколи як і охорони, так і режиму секретності, зокрема, у справі користування закритим держзв'язком. У США з часів замаху на Кеннеді, який полюбляв заважати своїй охороні його охороняти, подібна поведінка президента була зафіксована як підстава для імпічменту.

Я теж дуже хотів би, щоб "…забронзовілий Зеленський" переселився у власну квартиру та літав звичайними вертольотами.

Але я не Михайло Ткач, Бог не дав. Як нудному платнику податків мені шкода кілька мільйонів (якщо не десятків) доларів, які доведеться витратити на дообладнання захищеним урядовим зв'язком і системою охорони власної квартири Зеленського (і ще питання: чи він відповідає спочатку необхідним технічним умовам).

А як військовий я категорично заперечую проти використання президентом будь-якого транспорту, крім військового й охоронюваного: він – Верховний головнокомандувач, і все, що він робить, – це частина системи національної безпеки, читай – військова операція завжди, навіть коли, гад, святкує якісь там дні народження.

Бо будь-якої миті від нього може знадобитися прийняття останнього рішення та віддача відповідного наказу. Звідки – звичайним відкритим телефоном, як у дітей, яким він віддав спеціально обладнану для управління державними справами за гроші платників податків держдачу?

Чи з борту планового рейсу МАУ?.. То там телефони не працюють. Пропоную забрати зв'язок і приміщення ще у Залужного, яким командує Зеленський. Нехай свої "Байрактари" запускає по телефону "Водафон". А будівлю Генштабу віддамо під редакцію "Української правди", – заявив Арестович.

За даними журналістів, святкували день народження з розмахом чотири дні на державній дачі "Синьогора" у Карпатах. Посилаючись на джерела, журналісти повідомили, що Єрмак із президентом України Володимиром Зеленським відбули до карпатської резиденції ще за два дні до ювілею.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що протестувальники у Києві дали Зеленському 10 днів на звільнення Єрмака за "Вагнергейт".

Ми також писали, що Зеленського та Єрмака помітили у пабі Києва: президент уболівав за збірну України під пиво.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини