24 листопада 2021, 12:13

"Слуга народу" Разумков приховує мільйонний ломбардний бізнес, який переписав на своїх помічників у Раді, – ЗМІ

Разумков переписав мережу ломбардів на своїх помічників у Раді, заробляючи до 3 мільйонів доларів на рік.

"Слуга народу" Разумков приховує мільйонний ломбардний бізнес, який переписав на своїх помічників у Раді, – ЗМІ

Журналісти викрили схему збагачення ексспікера Дмитра Разумкова, котрий досі володіє великою мережею ломбардів. Влітку 2020-го Разумков заявляв депутатам, що більше не володіє ломбардами, проте нещодавно звільнений спікер знайшов схему легалізації власного бізнесу, переписавши документи щодо мережі ломбардів на підставних осіб.

Про це йдеться у матеріалі каналу "Ісландія" "Спікер на відсотку", який напередодні опублікував власне розслідування щодо схем збагачення Разумкова.

Журналістам удалося з'ясувати, як щороку ломбарди приносять Разумкову близько 3 мільйонів доларів (80 мільйонів гривень).

Примітно, але раніше Разумков заявив, що позбавився ломбардного бізнесу, проте, судячи з розслідування, це не так.

Насправді бізнес ексспікера ВР нікуди не подівся, а перейшов довіренним особам. З 2020 року ломбардами Разумкова номінально володіють його помічники у Верховній Раді Юлія Овдій і Дмитро Тележинський.

"Разумков переоформив цей бізнес на них у травні 2020 року, за 2 місяці до відомої заяви з парламентської трибуни", - йдеться у матеріалі.

Понад те, виявилася велика мережа компаній Разумкова, якими він продовжує володіти через підставних осіб. Помічник ексспікера з Парламенту Тележинський є формальним співвласником і компаній Разумкова "Бізнесінвестбуд", й "Інтерінвест XXI століття", які є засновниками ломбардів "Про100Кредит".

Показані під час розслідування експерименти демонструють, що ломбарди найчастіше працюють нелегально, акумулюючи великі потоки готівки власнику.

Як повідомлялося раніше, Рада звільнила Дмитра Разумкова з посади спікера 7 жовтня після неодноразових заяв голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії про підготовку рокіровки у владі. Однією з причин рішення Парламенту ЗМІ називали невдоволення Банковою надмірною політичною самостійністю спікера.

На Банковій запевняють, що розколу у політсилі немає. Новим головою Парламенту обрано Руслана Стефанчука.

Вже після відставки Дмитро Разумков натякнув на бажання поборотися за пост президента на майбутніх виборах.

1 листопада політик анонсував створення нової політичної партії, яка виконає обіцянки, які давали "Слуги народу" .

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини