24 листопада 2021, 07:59

Росія лукавить: заступник генсека НАТО звернувся із закликом через військове нарощування на кордоні з Україною

Замість того, щоб відкрито визнати свої войовничі настрої, РФ лукавить, заявляючи, нібито "просто проводить якісь навчання на власній території".

Росія лукавить: заступник генсека НАТО звернувся із закликом через військове нарощування на кордоні з Україною

Заступник генсека НАТО Мірча Джоане висловив свою думку щодо ситуації з розміщенням Росією наступальної техніки поблизу українського кордону.

Північноатлантичний альянс переконує РФ відмовитися від військового нарощування та провести деескалацію. Разом із міжнародною спільнотою НАТО підтримує намір "знайти дипломатичне вирішення проблеми Східної України, що затягнулася", за допомогою нормандського процесу.

Про це Джоане розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода". Він підкреслив, що Москва лукавить, прикриваючи свої дії щодо розміщення озброєння "навчаннями".

Замгенсека вкотре зазначив, що НАТО є організацією для стримування загроз, і, поки дії Росії будуть у рамках "червоної лінії", Альянс не становить небезпеки.

Крім того, він пообіцяв політичну та практичну допомогу українським партнерам.

"Ми стурбовані незвичайним і часом провокаційним нарощуванням російської військової присутності навколо України", – наголосив Джоане.

Нагадаємо, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков поспішив із заявою, нібито РФ не збирається нападати на Україну і не виношує жодних агресивних планів щодо сусідньої країни.

Раніше речник назвав головний страх Кремля через співпрацю України з НАТО. За його словами, Росія побоюється, що після отримання сучасної зброї від Альянсу офіційний Київ може піти у наступ на Донбасі.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини