23 листопада 2021, 15:22

У виданні "Букви" почався бунт: журналісти масово звільнилися, медіа пов'язують з олігархами

У відомому українському виданні "Букви" стався скандал – більшість працівників ухвалила рішення піти з проєкту.

У виданні "Букви" почався бунт: журналісти масово звільнилися, медіа пов'язують з олігархами

У відомому українському інтернет-виданні "Букви" розпочався бунт. Більшість працівників видання ухвалила рішення піти з проєкту. За інформацією колишнього журналіста Сергія Лещенка, "Букви" входять до неформального холдингу п'ятого президента Петра Порошенка.

О 4 ранку вони виклали пост, звинувативши формальних власників у системному булінгу та темниках.

Лещенко заявив, що проєкт "Букви" був "одним із рупорів Петра Порошенка, останнім часом його творці почали працювати також з олігархом Павлом Фуксом".

Про масове звільнення написала у Facebook колишня редакторка стрічки новин Анастасія Печенюк.

"Ми висловлюємо рішучу незгоду з агресивною поведінкою щодо читачів у соціальних мережах (від "ваш батя так говорив" до "а ви пробіркова"), з постійним тиском, погрозами та цькуванням на адресу працівників видання як чинних, так і тих, що пішли.

Не додала ентузіазму працювати й постійна зміна редакційної політики щодо відбору контенту. Розуміючи, що у нас немає шансів порозумітися, домогтися ставлення з повагою до кожної з нас, ми негайно залишили проєкт", – написала у "Фейсбуку" редактор стрічки новин Анастасія Печенюк.

"Сьогодні більшість працівників видання “Букви" зазнала непереборного бажання і прийняла рішення піти. Ми вдячні співвласникам видання за досвід і майданчик, з якого могли професійно зростати, проте події останніх днів змушують нас піти на такий крок".

Анастасія опублікувала скриншот повідомлення аналогічного змісту на Facebook-сторінці "Букв", проте на момент написання новини його вже видалили.

На прохання Інституту масової інформації Анастасія уточнила, що звільнилися чотири редактори стрічки: вона, Ольга Ганюкова, Яна Ільків і Марта Бондаренко, а також двоє працівників SMM-відділу, які працювали понад п'ять років.

“Але треба розуміти контекст: до того голови летіли чи не щотижня. Когось звільняло керівництво, хтось йшов за власним бажанням, бо більше не міг. Близько 10 людей пішли протягом останніх місяців (крім тих, хто звільнився сьогодні).

Щодня ми стикалися з агресивною поведінкою та погрозами звільненням. Читали, що ми – бездарі, "дружні нагадування", що нам взагалі гроші платять, що нас легко замінити, бо є "море резюме". Мобінг, одним словом.

Звісно, ми намагалися про це говорити. Говорити, що для ефективної співпраці потрібен серйозніший і адекватніший тон, але це не дало результату. Це, власне, і призводило до звільнень. Спочатку йшли по одному.

Втім, жодна людина, з якою попрощалися "Букви" останнім часом, на жаль, не мала можливості просто завершити співпрацю без емоційних заяв на свою адресу, цькування на публіку різного масштабу. Були й випадки здирництва грошей від родичів колишніх працівників, раптові відрахування з "прощальної" зарплати, наклеп, поширений у межах редакції.

Це й змусило нас піти на такий крок: звільнитися гуртом одночасно. Терпець урвався. Деякі працівники вирішили продовжувати роботу, що видно із поведінки зі сторінок у соцмережах і того, що наші повідомлення видалили. Поважаємо їх рішення, сподіваємося, вони поважатимуть наше. Сподіваємось також на позитивні зміни у роботі "Букв" з новою командою", – розповіла Анастасія Печенюк.

Нагадаємо, у Парламенті хочуть ініціювати постанову про заборону на роботу у Верховній Раді співробітникам телеканалів Тараса Козака "112 Україна", NewsOne та ZIK, оскільки проросійських журналістів не має бути у Верховній Раді.

Раніше в Офісі Зеленського повідомили, що канали групи Медведчука отримали пряме фінансування з Росії, бувши однією з важливих граней у російській війні проти України.

До цього у Раді пояснили, що законопроєкт про реформу СБУ у першому читанні передбачає наділити службу повноваженнями блокувати інформресурси без суду. Вони вважають, що це допоможе у боротьбі із пропагандою з Росії.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини