22 листопада 2021, 15:06

Верещук прокоментувала можливість відновлення подачі води до окупованого Криму

Україна не відновить подачу води до Криму до повернення окупованого півострова до складу країни.

Верещук прокоментувала можливість відновлення подачі води до окупованого Криму

Україна не подаватиме воду до Криму. Про це під час візиту на кордон Херсонської області з окупованим Кримом в етері телеканалу "Дом" повідомила віцепрем'єр-міністр, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"Це заборонено законом і всіма можливими регуляторними актами. Це неможливо", – заявила Верещук, коментуючи можливість подачі води до Криму, та уточнила, що Україна планує лише добудувати дамбу для стримування води у Північно-Кримському каналі, яка вже завершена на 90%.

"Ми хочемо зробити так, щоб не було навіть шансів на те, щоб вода з'явилася, навіть якщо ми політично хочемо комусь щось довести", – наголосила Верещук.

Інформаційні агентства зазначають, що напередодні набув чинності закон про скасування вільної економічної зони у Криму, згідно з яким "водопостачання на тимчасово окуповану територію забороняється до відновлення на ній конституційного ладу України". Закон від 2014 року, на думку експертів, створив умови для продовження ведення бізнесу на окупованій території та побудови тіньових схем.

Проте скасування закону не стане причиною початку подачі води.

Також Верещук планує забрати на баланс міністерства КПВВ "Каланчак" і запустити там 4 електромобілі для перевезення громадян між пунктами пропуску.

Журналісти нагадують, що Верещук після закінчення військового інституту (2002 рік) кілька років проходила службу у Збройних Силах України як офіцер тактичного рівня.

В окупованому Криму за 7 років після захоплення півострова російськими військовими ситуація загострилася настільки, що місцеві політики виступили з різкою критикою кремлівської партії "Единая Россия" та загального стану речей на півострові. В Інтернеті було опубліковано відеозвернення групи депутатів Комуністичної партії, які де-факто є представниками окупаційної адміністрації.

Сам Крим перебуває на межі екологічної та гуманітарної катастроф. Вода подається за годинами та низької якості. Росіяни витратили 50 мільярдів, перерили свердловинами весь півострів, навіть із літака срібними патронами у хмари стріляли, але ситуацію це не змінило. Водопостачання до Криму відновиться лише після деокупації півострова. Це записано у стратегії деокупації та затверджено указом №117 президента Володимира Зеленського. До того ж саме вода є ключовим елементом деокупації Криму.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини