20 листопада 2021, 08:46

Турчинов показав ексклюзивні докази щодо "Вагнергейту" за підписом Путіна

Під час спецоперації із затримання найманців ПВК "Вагнер" розвідка зібрала докази військових злочинів проти України з боку російських найманців.

Турчинов показав ексклюзивні докази щодо "Вагнергейту" за підписом Путіна

Близько року тому українські розвідники передали екссекретарю РНБО Олександру Турчинову секретні дані щодо причетності бойовиків ПВК "Вагнер", яких планували затримати, до злочинів на окупованому Донбасі. Силовики побоювалися, що зібрані по крихтах дані можуть знищити.

Про це Турчинов розповів в етері ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера".

Він також показав значних розмірів папку з документами, де зібрано факти військових злочинів. Розвідники створили віртуальну приватну військову компанію та вимагали реальних доказів від потенційних найманців щодо того, що вони вміють воювати та можуть вбивати.

"Вони (найманці – ред.) самі видавали свої заслуги, свої накази, свої військові квитки. Писали, як убивали, скільки вони вбивали. У тому числі були люди, які збивали українські літаки", – сказав Турчинов.

Одним із доказів стала нагорода найманця на прізвище Харитонов: "Нагорода "За заслуги перед Батьківщиною". Вбивати українців – це у Росії заслуги перед Батьківщиною. Підписано президентом Путіним".

Раніше нардеп Костенко розповів, що українські розвідники, які брали участь у спецоперації з ПВК "Вагнер", перебувають у небезпеці: їх залишили без охорони та оприлюднили особисті дані.

А ексголова ГУР Міноборони Василь Бурба розповів, хто в Офісі президента вніс зміни до спецоперації із затримання російських найманців, після чого її було зірвано.

Тим часом у команді президента також роз'яснили, чому першою реакцією ОП було заперечення існування гучної спецоперації. А парламентар Микола Тищенко впевнений у причетності Росії до провокації.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини