17 листопада 2021, 19:18

Розвідка України проникла до спецслужб РФ – розслідування Bellingcat щодо "вагнерівців"

Важливим джерелом української операції із затримання найманців ПВК "Вагнер" був ексофіцер зовнішньої військової розвідки РФ.

Розвідка України проникла до спецслужб РФ – розслідування Bellingcat щодо "вагнерівців"

Міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat опублікувала 17 листопада першу частину розслідування спецоперації України із затримання російських найманців із ПВК "Вагнер", у рамках якої українським спецслужбам під виглядом охоронного підприємства при компанії "Роснефть" вдалося вивезти з РФ десятки бойовиків.

В оприлюднених матеріалах, зокрема, повідомляється, що важливим учасником спецоперації був колишній офіцер середньої ланки зовнішньої військової розвідки РФ. Українські спецслужби завербували військового під час перебування на окупованих територіях Донбасу.

У 2019 році він повернувся до Росії та вийшов на пенсію, проте через деякий час на прохання кураторів в українській розвідці знову влаштувався на роботу до Міноборони РФ і став ключовим учасником операції. Це забезпечило команду планування внутрішньою людиною, яка могла б надавати як інформацію, так і попереджати про потенційні ризики.

У розслідуванні наголошується, що "головним рекрутером" виступив спецпризначенець із реальним бойовим досвідом, який до дрібниць розбирається у деталях військового конфлікту на Донбасі та знає жаргон, який використовується найманцями з Росії.

Нагадаємо, перша частина розслідування присвячена початку спецоперації та вербування найманців. Для вербування "вагнерівців" було обрано реальну російську ПВК "МАР", яка до старту спецоперації вже припинила свою діяльність, але про це практично ніхто не знав.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини