15 листопада 2021, 21:49

Зеленський відповів на загрозу блекауту в Україні: "Тут все просто"

Глава України Володимир Зеленський запевняє, що українці не мають підстав побоюватися відключень світла або проблем із проходженням опалювального сезону.

Зеленський відповів на загрозу блекауту в Україні: "Тут все просто"

Вже понад місяць політики та преса обговорюють питання щодо нестач вугілля на складах українських ТЕС, що може призвести до вимкнення електрики по всій країні. Сьогодні, 15 листопада, президент Володимир Зеленський прокоментував чутки про блекаут, що загрожує Україні, і зрив опалювального сезону.

Відеозвернення публікує ТГ-канал "Український Діалог".

"Держава нікого не залишить без світла та тепла. Тут теж все просто попри те, що у світі все непросто. Держава підготувала атомну енергетику: за останні тижні запущено два додаткові блоки на Рівненській і Запорізькій АЕС. Ще один блок Запорізької АЕС буде запущений найближчого тижня, до кінця місяця.

Держава успішно долає виклик через брак вугілля – браку не буде”, – прокоментував Зеленський.

За словами президента, сім завантажених вугіллям кораблів Panamax прямують до України. Найближчим часом вони пришвартуються у наших портах. Вантаж на них плюс запаси українського вугілля забезпечать повне покриття потреб енергетичної галузі до кінця 2021 року. Крім цього, у разі потреби, за аналогічним сценарієм розв'яжуть питання з паливом до кінця опалювального сезону 2021-2022 років.

Раніше стало відомо, що з 1 листопада Росія зупинила постачання енергетичного вугілля до України. Москва робить усе, щоб завдати шкоди Києву та населенню країни. Пропагандисти РФ підтримують таку політику Кремля, радіючи тому, що діти та старі у нашій країні нібито замерзатимуть.

У відповідь на новий виклик Володимир Зеленський прийняв нормативні акти для гарантії енергетичної безпеки України на тлі загроз від РФ.

Проте експерти попереджають про можливу пастку з боку Білорусі – партнера Кремля.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини