11 листопада 2021, 10:46

Протистояння Ахметова та Зеленського: ЗМІ з'ясували, що було "останньою краплею" для олігарха

Антиолігархічний закон є спусковим гачком для початку протистояння Володимира Зеленського й олігарха Ріната Ахметова.

Протистояння Ахметова та Зеленського: ЗМІ з'ясували, що було "останньою краплею" для олігарха

Журналісти видання "Українська правда" повідомляють про початок масштабного протистояння між президентом Володимиром Зеленським й олігархом Рінатом Ахметовим, спусковим гачком для початку якого було ухвалення антиолігархічного закону з подання Офісу президента.

Ахметову настільки не сподобалося ухвалення закону, що проти глави держави почалася активна інформаційна кампанія з дискредитації на всіх медіамайданчиках і телеканалах олігарха.

"За іронією долі восени 2021-го саме канали Ахметова були притулком для більшості критиків Зеленського. Криза відносин є очевидною. Здавалося б, немає нічого критичного для того, щоб назвати олігархів олігархами. Але саме ініційований і вже підписаний Зеленським закон став тією спусковою пружиною, яка може дати початок широкомасштабній війні між Банковою і Ахметовим", - зазначають журналісти.

"Ми говорили Зеленському, що там, де ми можемо допомогти, ми це робитимемо. Але якщо Ви почнете робити дурниці, поведете країну не туди, ми будемо проти Вас. Закон про олігархів – це якраз "не туди". І ми не можемо "таке підтримувати", – пояснює "УП" причину загострення один із близьких до Ахметова політиків.

"Може, Зеленський вперше має справу з людьми рівня Ахметова. А для Ріната це вже мінімум п'ятий президент. Він усяке бачив і знімати штани перед Зеленським точно ніхто не буде", - так на запитання "УП", чи не боїться Ахметов йти на загострення, відповідає один з близьких його друзів.

"Скільки триває критика? Десь місяць. Усе почалося, коли почали просувати закон про олігархів. Ми попереджали, що це дуже погана ідея. Потім додалося ще звільнення Разумкова. Що він поганого зробив? Він був на своєму місці", – пояснює позицію команди Ахметова один із її членів.

За словами журналістів, на сьогоднішній день "головною зіркою" інформаційної кампанії проти Зеленського є колишній спікер Дмитро Разумков.

"Через те, що Діма не підтримував закон про олігархів, Рінат із вдячності повністю відкрив йому двері на канали. Грошей зараз точно не дає, але медійно допомагає, це правда", – розповідає "УП" джерело з оточення Ахметова.

Навіть після звільнення Разумков кілька разів на тиждень отримує праймові ефіри "Україна 24", де має повну свободу висловлювань. На одному з останніх ефірів ведучі домовилися про те, що почали мало не агітувати телеглядачів підтримувати Разумкова.

Кінцевий підсумок голосування згідно із законом про олігархів набрав 279 голосів. Новий закон передбачає створення спеціального реєстру, куди вноситимуть олігархів. Під цей критерій потраплятимуть громадяни України, які беруть участь у політичному житті країни, мають вплив на ЗМІ й активи на суму 2,3 млрд грн, контролюють монополію.

Раніше Діалог.UA писав, що українські бізнесмени найвищого кола дуже сподівалися на критику Заходом закону про олігархів, але цього не сталося.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини