10 листопада 2021, 18:19

Україна попередила Білорусь після заяви Макея щодо Криму

У МЗС України застерегли Білорусь від визнання російської анексії Криму.

Україна попередила Білорусь після заяви Макея щодо Криму

МЗС України ознайомлене з останньою заявою міністра закордонних справ Білорусі Володимира Макея щодо позиції Мінська з кримського питання та застерігає білоруську сторону від наслідків можливого визнання російської анексії півострова.

Про це заявив речник зовнішньополітичного відомства України Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, юридичне визнання Мінськом окупованого Криму територією Російської Федерації завдасть непоправної шкоди українсько-білоруським відносинам. У Києві розраховують, що білоруське керівництво чітко усвідомлює наслідки такого кроку та не піде на порушення норм міжнародного права.

Нині українська сторона виходить із того, що офіційно Білорусь не визнає російської анексії Криму, підтримуючи суверенітет і територіальну цілісність України, уточнив представник відомства.

Раніше голова МЗС Білорусі, коментуючи російським ЗМІ позицію республіки щодо Криму, заявив, що півострів "за фактом зараз є територією РФ". Він також додав, що позиція білоруської сторони щодо цього питання "залишається незмінною".

До цього самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко пожалівся, що глава Кремля Володимир Путін не запросив його до Криму, де російський президент незаконно перебував із візитом з нагоди "святкування Дня народної єдності".

Зазначимо, російська анексія Криму не визнається більшістю країн світу, включно зі Сполученими Штатами та Європейським Союзом. У цьому списку є і Білорусь.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини