9 листопада 2021, 15:53

Україна буде наступною: Клімкін розповів про арабських біженців на українському кордоні

Москва спробує використати для тиску на Україну мігрантів, які прибувають до Білорусі.

Україна буде наступною: Клімкін розповів про арабських біженців на українському кордоні

Незабаром великі потоки біженців арабського походження з боку Білорусі будуть спрямовані до українських кордонів. Про це заявив колишній голова МЗС України Павло Клімкін, прогнозуючи агресивні дії Москви щодо України.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Клімкін зазначив, що те, що відбувається на кордоні Білорусі з кількома країнами Європейського Союзу, - продумана спецоперація, яку реалізує Москва, а самопроголошений білоруський президент Лукашенко є лише ширмою.

"Білорусів тут банально використовують, включно з Лукашенком. Польща, Литва та Латвія, очевидно, знайдуть можливість захисту, і тоді Кремль матиме можливість переорієнтувати біженців до нашого кордону. Їх, як і зараз, "підвозитимуть" до Мінська чартерними літаками", – зазначив він.

За словами Клімкіна, план РФ полягає у спробі звинуватити Україну у негуманному ставленні до нелегальних мігрантів.

За його словами, наразі необхідна постійна взаємодія влади України та Європейського Союзу, яка має спільно реагувати на провокації з боку Росії.

Користувачі соціальних мереж у коментарях наголошують на серйозній загрозі, яку становлять для України сусіди з Півночі та Сходу в умовах війни на Донбасі та окупації Криму.

Нагадаємо, 8 листопада мігранти на кордоні Білорусі та Польщі трощили лінію розмежування, рубали дерева для створення штурмових драбин і атакували прикордонників. На одній із ділянок кордонів було чути стрілянину.

У результаті влада Польщі вирішила закрити один із пропускних пунктів, а до охорони кордонів залучили кілька тисяч співробітників спецслужб.

Експерти в один голос твердять, що за загостренням на кордоні стоїть Кремль, який готує Європі важку зиму, сповнену різних випробувань.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини