9 листопада 2021, 12:54

СБУ показала перше фото затриманого за тортури українців у Донецьку Палича: спрацювала контррозвідка

Російський найманець брав участь у тортурах затриманих на території ОРДЛО громадян України.

СБУ показала перше фото затриманого за тортури українців у Донецьку Палича: спрацювала контррозвідка

СБУ зробила офіційну заяву про затримання у Києві російського найманця, який очолював в'язницю "Ізоляція" в окупованому Донецьку. У повідомленні наголошено, що затримання було здійснено силами контррозвідки СБУ.

У спецслужбі прізвища найманця не назвали, проте дали зрозуміти, що інформація українського журналіста Станіслава Асєєва, який назвав прізвисько найманця та його реальне прізвище, є достовірною.

За інформацією українських спецслужб, російський найманець організовував і брав безпосередню участь у вбивствах і тортурах затриманих на території ОРДЛО громадян України.

Українські правоохоронці проводять щодо затриманого серію процесуальних дій щодо його доставки до суду для обрання запобіжного заходу, а також отримання додаткової інформації про його діяльність на окупованих територіях.

У СБУ наголосили, що російського найманця було затримано у рамках раніше відкритого кримінального провадження одразу за 4 статтями КК України, включаючи торгівлю людьми, створення терористичної організації, створення незаконних збройних формувань, а також порушення законів і звичаїв війни.

Раніше ми повідомляли, що у Києві затримали Куликовського, який був головним катом у в'язниці "Ізоляція" у "ДНР". Куликовському Денису Павловичу 36 років. За кілька місяців пошуків журналісти "ТСН" знайшли лише два фото, на яких колишні полонені впізнали Палича, а ще його батьків, однокласників та дружину. Він має навіть сім'ю, дитину, а більшість рідних живе на підконтрольній Україні території.

Нагадаємо, у травні 2021 року розслідувачі Bellingcat показали фото росіян, які знущалися з українців у донецькій "Ізоляції". Через їхні тортури проходили не лише чоловіки, а й жінки.

Трохи раніше з'явилися перші фото "Ізоляції", на які потрапив стіл, прогулянковий дворик і імпровізовані камери.

Більш того, напередодні Нового 2021 року Москва вперше визнала існування секретної в'язниці "Ізоляція" та назвала її концтабором.

Раніше спецпредставник Євросоюзу з прав людини Імон Гілмор уперше відвідав Україну з візитом і вказав на серйозні проблеми. Найгірше йдуть справи з ігноруванням прав заарештованих і ув'язнених в ОРДЛО: з них всіляко знущаються та нелюдяно катують. Гілмор упевнений, що всі причетні до цього неодмінно будуть притягнуті до відповідальності.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини