9 листопада 2021, 11:27

У Києві затримано Палича – головного злочинця донецької в'язниці "Ізоляція", де катують українських військових

Денис Куликовський на прізвисько Палич перебуває у руках українських правоохоронців.

У Києві затримано Палича – головного злочинця донецької в'язниці "Ізоляція", де катують українських військових

У Києві затримано головного військового злочинця в'язниці Донецька, яка маэ назву "Ізоляція". Куликовський Денис на прізвисько Палич перебуває у руках українських правоохоронців.

Про це повідомив колишній в'язень донецької в'язниці, український журналіст і письменник Станіслав Асєєв.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Асєєв пообіцяв опублікувати додаткові подробиці затримання пізніше.

"У Києві затримано головного військового злочинця "Ізоляції" - Куликовського Дениса, він же Палич. Тепер можу сказати, що життя прожив не дарма. P. S. Шановні колеги-журналісти, прошу поки не дзвонити, всі деталі пізніше", - зазначив Асєєв.

Куликовському Денису Павловичу 36 років. За кілька місяців пошуків журналісти "ТСН" знайшли лише два фото, на яких колишні полонені впізнали Палича, а ще його батьків, однокласників і дружину. Він має навіть сім'ю, дитину, а більшість рідних живе на підконтрольній Україні території.

"Ізоляція" набула широкого резонансу після численних публікацій Асєєва, який перебував у полоні російських найманців саме у ній.

"Ізоляція" – це в'язниця, яка була створена після захоплення Донецька російськими військовими у 2014 році.

На території об'єкта утримуються незаконно захоплені у полон люди, які зазнають тортур. В'язниця має статус таємної. Вироки, за якими утримуються в "Ізоляції", ухвалюються незаконними "судами" "ДНР" без належного розслідування.

Відомі численні випадки, коли обвинувачені давали свідчення після катувань.

Нагадаємо, у травні 2021 року розслідувачі Bellingcat показали фото росіян, які знущалися з українців у донецькій "Ізоляції". Через їхні тортури проходили не лише чоловіки, а й жінки.

Трохи раніше з'явилися перші фото "Ізоляції", на які потрапив стіл, прогулянковий дворик і імпровізовані камери.

Більш того, напередодні Нового 2021 року Москва вперше визнала існування секретної в'язниці "Ізоляція" та назвала її концтабором.

Раніше спецпредставник Євросоюзу з прав людини Імон Гілмор уперше відвідав Україну з візитом і вказав на серйозні проблеми. Найгірше йдуть справи з ігноруванням прав заарештованих і ув'язнених в ОРДЛО: з них всіляко знущаються та нелюдяно катують. Гілмор упевнений, що всі причетні до цього неодмінно будуть притягнуті до відповідальності.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини