8 листопада 2021, 06:00

Байдена закликали відправити в Україну війська та зброю: "Вжити негайних заходів"

Члени Республіканської партії у палаті представників конгресу США звернулися з листом до президента Джо Байдена, у якому закликали надати підтримку Україні.

Байдена закликали відправити в Україну війська та зброю: "Вжити негайних заходів"

Республіканці Майк Роджерс і Майк Тернер звернулися до президента США з листом, у якому закликають озброювати Україну та "розгорнути військову присутність США у Чорному морі". Політики стурбовані повідомленням про нове скупчення військової техніки неподалік українського кордону, пише Defense News.

"Закликаємо вашу адміністрацію вжити негайних і швидких заходів для надання підтримки Україні у вигляді розвідки та зброї", – звернулися політики.

За словами конгресменів, Білий дім більше не може заплющувати очі на загрози з боку Росії, які становлять небезпеку для територіальної цілісності та суверенітету України. У зв'язку з цим вони просять вивчити можливість "адекватної військової присутності США у регіоні" та дозволити обмін розвідувальною інформацією між Вашингтоном і Києвом.

Наприкінці листопада американські ЗМІ повідомили, що російські війська знову займають позиції поблизу Донбасу. Судячи з супутникових знімків, велика кількість військової техніки знаходиться на відстані не більше ніж 250 км від українських кордонів.

У Пентагоні заявили про стурбованість ситуацією та закликали Кремль припинити нагнітати ситуацію. А конгресмен США Майкл Маккол закликав Білий дім до рішучих дій – постачання Києву летального озброєння може стати чітким сигналом для Кремля.

В Офісі президента України стверджують, що не мають даних про нарощування російських військ біля кордонів України.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини