5 листопада 2021, 19:00

"Як ти припустився такого?" - Аваков назвав винних у трагедії під Іловайськом

Арсен Аваков назвав "ідіотськими" домовленості Генштабу ЗСУ з російським командуванням про організацію "коридору" під Іловайськом.

"Як ти припустився такого?" - Аваков назвав винних у трагедії під Іловайськом

У трагедії під Іловайськом, що сталася наприкінці серпня 2014 року, насамперед винна Російська Федерація, яка 10 батальйонами тактичних груп прорвала український кордон, проте вина лежить і на Генеральному штабі ЗСУ та його тодішньому начальнику Віктору Муженку.

Відповідну заяву зробив колишній голова МВС України Арсен Аваков в етері телеканалу "Україна 24".

За словами ексміністра, на той момент він кілька разів телефонував до Муженка і керівника оборонного відомства, а у відповідь чув, що ось-ось на допомогу прийде танкова група.

"На той момент боялися добробатів, не хотіли давати їм важке озброєння", - наголосив співрозмовник.

Аваков жорстко критикував домовленість Генштабу ЗСУ з російським командуванням з організації "коридору" для українських військових, назвавши їх абсолютно ідіотськими.

"Коли наших хлопців повели коридором і розстріляли... Як ти допустив таке? Як ти вів переговори? І як ти смієш зараз так потворно коментувати? Кажеш, що це була ініціатива... вони самі захопили Іловайськ, самі нічого не робили", - заявив ексміністр, звертаючись до Муженка.

Раніше екскуратор батальйону "Кривбас" Микола Колесник опублікував документи щодо планування штурму Іловайська та закликав Генштаб підтвердити або спростувати оприлюднену інформацію.

Своєю чергою в Офісі генпрокурора України повідомили, що Іловайський котел був заздалегідь і ретельно спланований російською стороною. Противник цілеспрямовано заманював військових і добровольців у так звані "зелені коридори".

Тим часом Муженко в одному зі своїх інтерв'ю наголошував, що у штурмі Іловайська не було потреби. Якби не ця операція, вдалося б звільнити Луганськ і поставити хрест на так званій "ЛНР", наголошував ексначальник Генштабу.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини