4 листопада 2021, 20:48

Аваков уперше назвав причину своєї відставки

Арсен Аваков заявив, що не бажає "брати участі у деяких речах, з якими не згоден".

Аваков уперше назвав причину своєї відставки

Ексголова МВС України Арсен Аваков уперше назвав причину своєї відставки. Колишній чиновник зізнався, що не захотів миритися з речами, з якими не згоден.

Про це він розповів в етері телеканалу "Україна 24".

За словами ексміністра, він перебував на зазначеній посаді доти, доки не побачив, що його компетентність більше не може бути реалізована.

"Це спричинило відставку. Я не хочу брати участі у деяких речах, з якими не згоден. Я - непроста людина у спілкуванні, якщо йдеться про професійні речі. Я вмію говорити "ні", а це не всім подобається", - заявив колишній міністр. 

За словами Авакова, він міг прямо сказати президентові про незгоду з його позицією, якщо вона здавалася йому неправильною.

Крім того, ексчиновник нарікає на відсутність балансу у владі: на сьогодні уряд "повністю зосереджений на Офісі президента" за рахунок монобільшості у Верховній Раді.

"Немає жодного балансу. Це велетенська проблема. Як відбувалося до цього: партія Порошенка та "Народний фронт". Чи були хорошими відносини між цими партіями? Ні. Але знаходили баланс. Я точно знав, що я як міністр, який представляє одну з балансувальних парламентських груп, можу дозволити собі провести чесні вибори незалежно від того, як на мене тиснуть, можу дозволити собі розслідувати будь-які інциденти, в тому числі на дорогах, з депутатами. Це створювало правильний рух. Зараз це не так, і я кілька місяців перед відставкою відчував певний дискомфорт", – повідомив ексміністр.

У зв'язку з цим в Авакова у певний момент відбулася відкрита розмова з президентом, у якій він повідомив про свій намір піти у відставку.

Нагадаємо, 15 липня Верховна Рада затвердила відставку Авакова з посади міністра внутрішніх справ, де він перебував з 2014 року. Таке рішення підтримав 291 народний депутат. Двома днями раніше Аваков написав заяву, у якій попросив парламентаріїв звільнити його з посади голови МВС. 16 липня Парламент призначив міністром внутрішніх справ Дениса Монастирського.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини