4 листопада 2021, 14:52

Зеленський і Ахметов посварилися: президент почав погрожувати олігарху – джерело

За даними політолога Юрія Романенка, Зеленський почав погрожувати олігарху Рінату Ахметову.

Зеленський і Ахметов посварилися: президент почав погрожувати олігарху – джерело

Політолог Юрій Романенко заявив про сварку президента Володимира Зеленського й олігарха Ріната Ахметова, повідомивши подробиці гучного конфлікту.

У своєму телеграм-каналі Романенко зазначив, що кілька днів тому отримав інформацію про сварку та підтвердження цих даних із незалежних між собою джерел.

За його словами, глава держави почав погрожувати Ахметову, який у відповідь заявив, що інвестуватиме у "політичну інфраструктуру" і відповів критикою Зеленського на своїх телеканалах.

"Зеленський і Ахметов посварилися. Таку інформацію я отримав кілька днів тому. Почав перевіряти, і кілька різних джерел, які не перетинаються між собою, її підтвердили, включно з тими, хто контактує безпосередньо з Ахметовим. Усі джерела стверджують, що Зеленський погрожував Ахметову. А РЛА у відповідь відкрито сказав, що був за усіх президентів і буде за наступного", - підкреслив політолог.

Романенко зазначає, що конфлікт між олігархом і главою держави був вирішений наперед: питання полягало лише у тому, наскільки швидко виявляться суперечності. За словами політолога, інтереси олігарха та глави держави розходяться кількома лініями, включно з тарифами для населення на житлово-комунальне господарство та енергетику.

За словами політолога, конфлікт посилив антиолігархічний закон, ухвалений нещодавно українським Парламентом. Своєю чергою, олігарх відповів різкою критикою щодо Зеленського на телеканалах, які належать Ахметову.

У підсумку голосування згідно із законом про олігархів набрало 279 голосів. Новий закон передбачає створення спеціального реєстру, куди вноситимуть олігархів. Під цей критерій потраплятимуть громадяни України, які беруть участь у політичному житті країни, мають вплив на ЗМІ та активи на суму 2,3 млрд грн, контролюють монополію.

Раніше Діалог.UA писав, що українські бізнесмени найвищого рівня дуже сподівалися, що Захід критикуватиме закон про олігархів, але цього не сталося.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини