26 жовтня 2021, 13:19

Суд Амстердама ухвалив передати скіфське золото Україні – РФ програла позов

Суд Амстердама ухвалив, що скіфське золото із захоплених РФ кримських музеїв має повернутися до України.

Суд Амстердама ухвалив передати скіфське золото Україні – РФ програла позов

Суд Амстердама після 7 років розглядів ухвалив, що скіфське золото із захоплених Росією кримських музеїв має повернутися до України. Остаточного вердикту було винесено на засіданні, яке відбулося у столиці Нідерландів у вівторок, повідомляє Reuters.

Суд визнав колекцію з музеїв Криму українською власністю. За словами судді, об'єкти колекції є частиною спадщини України після того, як вона стала незалежною у 1991 році.

Колекцію скіфського золота з 4 музеїв Криму, що складається з близько 2000 артефактів, було вивезено на виставку до музею Амстердама на початку лютого 2014 року, ще до того, як Крим окупували російські військові. У серпні 2014 року музей у Нідерландах вирішив не передавати експонати ні Україні, ні Криму до рішення судді.

Тоді рішення викликало різку реакцію з боку Росії, яка досі вважає Крим власною територією.

Суд Амстердама у грудні 2016 року ухвалив, що колекція має бути передана Україні, проте Росія подала апеляцію, яку суд не задовольнив.

Новину вже поширили російські інформаційні агенції з позначкою "терміново".

На інформацію вже відреагував президент України Володимир Зеленський, який на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter назвав рішення довгоочікуваною перемогою України.

При цьому відомий український журналіст і блогер Денис Казанський у своєму телеграм-каналі наголосив на справедливості рішення, яке вкотре підтвердило статус Росії як держави-окупанта.

"Довгоочікуване і справедливе рішення, яке вкотре підтверджує, що РФ є країною-злодійкою й окупантом", - наголосив Казанський.

Зазначимо, що формально РФ не є учасником судового процесу: заяву до суду подали музеї Криму. Україна виграла суд першої інстанції, але кримські музеї подали апеляцію. За даними Міністерства юстиції України, страхова вартість кримської колекції, яка зараз перебуває у Нідерландах, становить 10 мільйонів євро. За інформацією інших джерел – 1,5 мільйона євро.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини