26 жовтня 2021, 07:10

Вакцинація підлітків від COVID-19: МОЗ України опублікувало наказ

МОЗ України ухвалило рішення про вакцинацію підлітків від 12 до 17 років від коронавірусу.

Вакцинація підлітків від COVID-19: МОЗ України опублікувало наказ

Міністерство охорони здоров'я дозволило розпочати кампанію з вакцинації проти COVID-19 підлітків віком від 12 до 17 років. У відомстві рекомендують вибирати препарат Comirnaty компанії Pfizer/BioNTech.

"Рекомендується проводити вакцинацію осіб віком від 12 до 17 років незалежно від належності до групи ризику за умови наявності щеплень, які відповідають віку з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації", – йдеться у рішенні.

Діти, як і дорослі, отримуватимуть дві дози вакцини з інтервалом 21-28 діб.

Якщо дитина має алергічні реакції на компоненти препарату, вакцинація буде заборонена. Також щеплення відстрочать для тих пацієнтів, які перенесли дитячий мультисистемний запальний синдром.

Другу дозу вакцини рекомендують не отримувати, якщо після першої дози підліток переніс міокардит чи перикардит.

Як повідомлялося раніше, у МОЗ озвучили терміни, коли можна робити щеплення тим, хто перехворів на коронавірус. Українці можуть звертатися до пунктів вакцинації через 6-8 місяців після перенесеного COVID-19.

Раніше відомий український педіатр Євген Комаровський попередив, що згодом у світі з'являтимуться нові штами коронавірусу. Убезпечити себе можна лише вакциною.

Нагадаємо, з 21 жовтня в Україні почали діяти нові правила перевезення. Нововведення стосуються міжрегіональних автобусних та залізничних перевезень пасажирів.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини