4 жовтня 2021, 10:05

Макогон прояснив ситуацію щодо відновлення поставок газу в Угорщину через Україну

Інформація ГТС Угорщини про відновлення поставок російського газу через територію України не відповідає дійсності.

Макогон прояснив ситуацію щодо відновлення поставок газу в Угорщину через Україну

Вчора, 3 жовтня, у ЗМІ з'явилося відразу дві новини. Перша про те, що Угорщина припинила закупівлю російського газу через українську ГТС. А через деякий час - і новина про те, що транзит газу з Росії до Угорщини за допомогою ГТС України відновлено.

Сьогодні, 4 жовтня, глава ГТС України Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook пояснив ці дві новини. Він зізнався, що українською трубою газ йде в Угорщину з Росії, однак це не експорт, а реекспорт.

Макогон підкреслив, що газ з Росії йде через ГТС України, але не в Угорщину, а у Європу. Насправді це реекспорт російського газу, який європейські трейдери довгий час зберігали в українських підземних сховищах.

У п'ятницю, 1 жовтня, транзит газу з Росії до Угорщини через територію України скоротився у чотири рази. Вчора, 3 жовтня, Будапешт повністю припинив поставки газу через українську ГТС.

Російський газ в Угорщину поставлявся через пункт "Берегово" на кордоні з Україною.

Такі дії з боку Будапешта є наслідком подій 27 вересня, коли Угорщина підписала новий договір з "Газпромом" про постачання газу в обхід України. Контракт розрахований на 15 років. Чинний контракт Угорщини з Україною розрахований до кінця 2024 року, проте вона його розірвала в односторонньому порядку.

Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що "Газпром" має повне право припинити постачати газ в Угорщину в обхід ГТС України, проте, за умовами контракту, зобов'язаний щомісяця платити.

Раніше ми повідомляли, що 3 жовтня представники угорської ГТС заявили про відновлення поставок російського газу в країну через українську ГТС.

Нагадаємо, зі слів Пескова, ситуація навколо нового контракту Угорщини з "Газпромом" дуже політизована.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини