16 вересня 2021, 13:29

Польща відмовилася продовжувати контракт з "Газпромом": Варшаві більше не потрібен російський газ

Польща, як і раніше, не має наміру продовжувати контракт з "Газпромом".

Польща відмовилася продовжувати контракт з "Газпромом": Варшаві більше не потрібен російський газ

Влада Польщі ухвалила рішення відмовитися від продовження контракту з російським "Газпромом", який закінчується вже у наступному році. Про це повідомляє інформаційне агентство РІА "Новости" з посиланням на заяву уповноваженого кабінету міністрів Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петра Наїмського.

Влада країни підкреслила, що розраховує на початок поставок блакитного палива газопроводом Baltic Pipe, який має бути запущений через 12 місяців.

Зараз основний обсяг природного газу Польща отримує з РФ. Угода, яка була підписана у 1996 році між PGNiG і "Газпромом" на поставку газу в Польщу закінчується у 2022 році. Раніше Варшава кілька разів офіційно підтверджувала, що угода продовжуватися не буде.

Крім того, у Польщі зазначають, що пов'язані з Baltic Pipe роботи просуваються швидко і первісна дата введення в експлуатацію не переносилася.

Baltic Pipe - стратегічний проект газової інфраструктури, метою якого є створення нового коридору газопостачання на європейському ринку. Проект Baltic Pipe дозволить транспортувати газ з Норвегії на датський і польський ринки, а також до кінцевих споживачів у сусідніх країнах. У той же час проект Baltic Pipe дозволить постачати газ з Польщі на датський ринок.

Проект розробляється у співпраці між датським оператором газотранспортної системи Energinet і польським оператором газотранспортної системи GAZ-SYSTEM.

Нагадаємо, 10 вересня російський "Газпром" оголосив про закінчення будівництва "Північного потоку - 2". Цей проект вважають загрозою енергетичній безпеці України і Європи, оскільки він є потужним важелем тиску.

Відомо, що Москва планує запустити свій газопровід вже 1 жовтня. Щоб Європа була в цьому питанні більш поступливою, росіяни створили штучний дефіцит на їх газовому ринку напередодні зими, піднявши ціни до історичних максимумів.

Експерти вже попередили Москву, що в далекій перспективі така поведінка вдарить по "Газпрому", оскільуи європейці перейдуть до більш надійних постачальників.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Меркель знову заступилася за "Північний потік - 2", але дала обіцянку Україні.

Ми також писали, що Держдеп виступив із заявою про "Північний потік - 2": "Найвпливовіша зброя для Путіна вже втрачена".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини