21 вересня 2021, 11:29

Вчені знайшли нового винуватця катастрофи, який ледь не знищив усе біологічне життя на планеті Земля

Міжнародна група вчених встановила причину наймасштабнішого в історії планети пермського вимирання.

Вчені знайшли нового винуватця катастрофи, який ледь не знищив усе біологічне життя на планеті Земля

Міжнародна група вчених зі Швеції та США у процесі досліджень встановила, що стало одним з основних чинників наймасштабнішого в історії планети пермського вимирання. Результати своєї роботи вони опублікували у виданні Nature Communications.

Про це йдеться у матеріалі ресурсу nature.com

Провівши ретельний геохімічний аналіз відкладень і скам'янілостей, які були виявлені у Сіднейському вугільному басейні, вчені зі Шведського музею історії та Університету Небраски (США) відновили цілий ланцюг подій, що стался після масштабних вивержень вулканів Пермського періоду. Фахівці з'ясували, що слідом за вулканічною катастрофою пішли кілька хвиль цвітіння фітопланктону.

Всі ці події сталися приблизно 252 млн років тому - в епоху найсмертоноснішого за всю історію планети вимирання рослинних і живих організмів. Група вчених встановила, що після загибелі детритофаг, мікроскопічних тварин, які харчувалися органікою, що розкладається, зупинити масштабне цвітіння водойм було більше нікому.

Крім того, на суші через глобальний вулканізм спостерігалася загибель рослинності та дерев. Це призвело до масштабної ерозії грунтів і вимивання з них у водойми Землі корисних речовин, що посприяло ще більшому зростанню кількості бактерій і мікроскопічних водоростей.

Таким чином всі прісноводні екосистеми були перетворені на своєрідний токсичний "суп". Через це відновлення цих екосистем у подальшому тріасовому періоді розтягнулося на майже 3 млн років, ставши істотним "гальмом" еволюційних процесів.

Раніше Діалог.UA вже розповідав про те, що австралійські й американські вчені заявили про вступ Землі в епоху чергового, шостого, глобального вимирання.

Також ми повідомляли про екстрені заяви вчених щодо насування масштабної екологічної катастрофи, здатної до невпізнанності змінити звичне всім обличчя планети.

Останні новини