16 вересня 2021, 15:02

SpaceX запустила першу цивільну місію у космос

Компанія Ілона Маска відправила на орбіту Землі перший туристичний рейс.

SpaceX запустила першу цивільну місію у космос

SpaceX першою в історії відправила повністю цивільний рейс у космічні простори. Так, місія Inspiration4 містить 4 людини.

Про це повідомляє Діалог.UА, посилаючись на відео ютуб-канала SpaceX.

Одним з них є мільярдер, бізнесмен Джаред Айзекман, який і викупив право на рейс, а троє інших - "звичайні люди". Айзекман принципово вирішив, що візьме з собою у політ не своїх заможних друзів, а людей, які відзначилися надихаючими історіями життя.

Отже, троє інших учасників місії - Ніас Проктор, Крістофер Семброскі та Хейлі Арсено.

Усім учасникам польоту призначені свої посади. Наприклад, Айзексон буде командиром місії, Проктор - пілотом, Семброскі - бортінженером, і Арсено - бортовим лікарем. До речі, Арсено стала першою людиною, яка поборола рак і побувала у космосі. Також вона є і першою людиною з протезом і наймолодшим американцем, який коли-небудь був на орбіті Землі.

Процес старту місії відбувався таким чином, що ракета-носій Falcon 9 з пілотувальним кораблем Crew Dragon була запущена зі стартового комплексу 39А на космодромі мису Канаверал у Флориді.

Корабель вивели на орбіту висотою 575 км. Це вище, ніж висота нинішньої орбіти Міжнародної космічної станції та всіх раніше запущених пілотованих польотів.

Планується, що учасники польоту проведуть на орбіті 3 дні. І хоча у місії немає місця призначення як такого, у четвірки буде що рогбити. Вона вже почала наукові експерименти, які буде проводити всередині своєї капсули. Крім того, астронавти мають велике вікно, через яке можуть спостерігати за Землею.

Після закінчення місії капсула має приводнитися в Атлантичному океані.

Нагадаємо, раніше SpaceX почала готуватися до польотів на Місяць і Марс.

Також Діалог.UA писав, що Ілон Маск провів незабутню екскурсію онукові та правнукові Сергія Корольова у SpaceX.

Крім того, Маск розгледів у Рогозіна розлад особистості через дивні заяви.

Автор: Диалог.UA

Останні новини