25 червня 2026, 21:39

​Ізраїльські технології Cellebrite допомогли ФСБ зламувати телефони опозиції - The Guardian

Силовики РФ використали технології ізраїльської компанії Cellebrite для зламування телефонів опозиції.

Автор: Татьяна Шевченко

​Ізраїльські технології Cellebrite допомогли ФСБ зламувати телефони опозиції - The Guardian

Російська влада отримала доступ до вмісту телефону опозиціонера Андрія Пивоварова, використавши технології ізраїльської Cellebrite. Компанія стверджувала, що нібито припинила співпрацю із РФ.

Про це повідомляє видання The Guardian.

Пивоваров був заарештований у РФ у травні 2021 року. Він перебував у в'язниці три роки, перш ніж був звільнений у рамках великого обміну ув'язненими між Росією та Заходом.

Силовики РФ у ході розслідування отримали доступ до даних мобільного телефону політика, зокрема до його контактів та листування. Це поставило під загрозу безпеку багатьох людей, з якими він спілкувався.

"Вони намагалися знайти мої повідомлення колегам з організації та інших політиків і могли використовувати їх у кримінальних справах проти них. Після мого арешту кілька моїх колег одразу залишили Росію", - розповів Пивоваров.

Експерти Citizen Lab вважають, що росіяни для зламування телефону використовували обладнання Cellebrite.

Те, що сталося, викликає питання щодо того, чи справді ізраїльська компанія повністю розірвала свою співпрацю з РФ, як офіційно оголошувалося. Ще на початку 2021 року вона заявила про припинення продажів своєї продукції в РФ та Білорусь, коли випливла інформація, що її технології були використані проти опозиціонера Олексія Навального.

Експерти вважають, що Cellebrite справді припинила постачання нового обладнання до РФ. Однак вона не деактивувала пристрої, продані раніше. Це дозволило силовикам РФ використовувати їх для терору та переслідування незгодних.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що найбільша авіакомпанія Ізраїлю зупинила всі польоти до Москви через Україну.

Також повідомлялося, що Ізраїль під тиском Києва передумав купувати у РФ вкрадене українське зерно.

Останні новини