У Кремлі не бояться ультиматумів Трампа, однак Захід може змусити Путіна переглянути своє рішення
У Кремлі відкинули пропозицію Трампа протягом 50 днів підписати з Україною хоч якусь угоду.
У Кремлі відкинули пропозицію Трампа протягом 50 днів підписати з Україною хоч якусь угоду.
Більше того, кремлівські чиновники не бояться санкцій, заявивши, що зможуть без особливих проблем протистояти економічному тиску Заходу.
Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували заяви російських політиків на тлі загроз Трампу запровадити вторинні санкції.
Напередодні заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков заявив, що будь-які вимоги в ультимативній формі неприйнятні. Він також підкреслив, що Москва ніколи не виступала проти дипломатичного вирішення конфлікту. Однак, якщо досягти його не вдасться, Путін, за його словами, готовий домагатися своїх цілей військовим шляхом.
У прес-службі Кремля зазначили, що Москва не відмовляється від третього раунду переговорів з Україною. Проте Дмитро Пєсков заявив про відсутність будь-якого прогресу після двох попередніх раундів.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв на своїй сторінці у соцмережі опублікував пост, в якому зазначив, що Москві "плювати" на ультиматуми Трампа.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров підкреслив, що Москва впорається з новими американськими митами так само, як без особливих труднощів справлялася з попередніми санкціями.
Лідер партії "Справедлива Росія" та депутат Держдуми Сергій Миронов заявив, що потенційні мита не вплинуть на хід чи цілі російської війни проти України. Президент Росії Володимир Путін поки не дав офіційної відповіді Трампу та, ймовірно, намагається визначити, які аргументи можуть переконати його не вводити додаткові мита на початку вересня 2025 року.
Журналісти агентства Reuters повідомляють, що Путін не збирається зупиняти війну проти України доти, доки Захід не поступиться всім вимогам Кремля.
Путін має намір продовжувати війну, оскільки впевнений у можливості Росії подолати будь-які економічні проблеми.
Вимоги Путіна до України залишаються незмінними з 2021 року.
В ISW продовжують оцінювати, що Путін дотримується "теорії перемоги", згідно з якою Росія може досягти своїх військових цілей, поступово просуваючись на полі бою та долаючи західну підтримку України.
Західний економічний тиск у поєднанні зі сталою військовою допомогою Україні необхідний для того, щоб українські війська могли завдати Росії суттєвих бойових втрат і змусити Путіна переглянути свої розрахунки, вступивши у реальні мирні переговори для припинення війни.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що експрезидент РФ висміяв новий ультиматум Трампа щодо Росії.