24 квітня 2024, 12:43

Патріарх Кирило знайшов "вагомий" привід помститися священикові Сафронову, який відспівував Навального: як його покарали

Припускають, що глава РПЦ нібито причепився до Димитрія Сафронова за те, що той не читав молитви "про перемогу святої Русі".

Патріарх Кирило знайшов "вагомий" привід помститися священикові Сафронову, який відспівував Навального: як його покарали

"Директор" Московського патріархату, відомий підлабузник та ідеолог "руського світу" Кирило (у світі Володимир Гундяєв) вирішив вислужитися перед своїм кремлівським і луб'янським начальством і демонстративно заборонив у священнослужінні ієрея Димитрія Сафронова. Останній, як відомо, не лише відспівував загиблого у в'язниці опозиційного політика Олексія Навального, а й проводив панахиду на 40-й день після смерті, передає Діалог.UA.

На сайті Московської патріархії вказано, що на ієрея Димитрія накладено єпитим'ю (церковне покарання): його понизили до псаломщика та наклали заборону проводити благословення, носити рясу та священичий хрест. Крім того, священика Сафронова, який не побоявся відспівати опозиціонера, відправили до храму Пимена Великого у Нових Комірах у Москві для "виконання тих доручень, які визначить йому настоятель".

Цікаво, що офіційна причина такого радикального рішення у документі РПЦ не вказується. Водночас деякі російські ЗМІ оголосили так звану "причину", через яку керівництво московського "митрополітбюро" вирішило влаштувати Сафронову показову репресію. Так, пишуть, що формальним приводом для переслідування став нібито той факт, що ієрей Димитрій поставив свій підпис під зверненням священнослужителів із закликом віддати тіло політика сім'ї. Питання тоді виникає таке: чому інших духівників, які зробили те саме, не покарали? Крім того, у російському сегменті Інтернету стверджують, що ще одним приводом до покуту було таке: Сафронов не читав нову "Молитву про перемогу святої Русі", яку керівництво РПЦ з осені 2022 року вимагає декламувати від усіх своїх підлеглих.

На наш погляд, політичне керівництво країни-агресора РФ просто вирішило руками свого вірного патріарха Кирила помститися одному-єдиному священикові, який зважився провести службу по Навальному, тоді як багато інших поп просто злякалися не те що пікнути проти режиму диктатора Путіна, але навіть бути присутнім на панахиді.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини