19 квітня 2024, 12:44

Путін закрив кордон чиновникам, під забороною навіть Білорусь та Узбекистан – Reuters

Представникам путінського режиму заборонили виїзд із Росії, зокрема у "дружні" країни.

Путін закрив кордон чиновникам, під забороною навіть Білорусь та Узбекистан – Reuters

Шпигуноманія у вищому керівництві РФ набирає обертів. На другому році війни спецслужби РФ посилили правила виїзду з країни для чиновників.

Про це повідомило агентство Reuters, посилаючись на 9 інформованих російських джерел.

Влада РФ обмежила поїздки за кордон для широкого кола чиновників, побоюючись, що через них іноземні розвідки отримають доступ до державних секретів.

"Федеральна служба безпеки (ФСБ) чинить тиск на співробітників міністерств, забороняючи їм залишати Росію навіть для відвідування так званих "дружніх" країн", - ідеться у статті.

Фактично Кремль повертається до радянської практики залізної завіси, коли виїзд за кордон для чиновників був суворо обмежений. Нинішня заборона хаотична, у різних держорганах Росії свої правила щодо цього.

"Нікуди не можна виїхати, навіть у Білорусь або Узбекистан на травневі свята. Ви можете покинути країну тільки за наявності дозволу", - поскаржилося анонімно одне з джерел.

У Кремлі побоюються, що чиновники РФ, вирвавшись за кордон, можуть вільно чи мимоволі розкрити секрети іноземним розвідкам. Крім цього, влада РФ боїться, що представників путінського режиму можуть затримати й екстрадувати на Захід, де їм запропонують угоду.

"Представникам уряду Росії 2022 року неофіційно заборонили подорожувати, та цей захід було офіційно ухвалено у середині 2023 року. Тепер аналогічні обмеження введені в усіх міністерствах для осіб, допущених до державної таємниці. Інше джерело сказало, що правила різняться залежно від рівня допуску чиновника", - пише Reuters.

Варто зазначити, що під визначення держтаємниці у РФ потрапляє дуже широкий спектр відомостей не тільки військового, політичного, а й економічного та соціального плану, наприклад, заборонено розголошення відомостей про видобуток, споживання, експорт і запаси природних копалин.

Джерела зазначили, що найбільше Кремль схвилював арешт у січні 2024 року у Лондоні колишнього окупаційного "губернатора" Севастополя Дмитра Овсяннікова. Після цього затримання правила виїзду за кордон для чиновників було посилено.

Що стосується Держдуми РФ, то депутатам доводиться запитувати дозволи на виїзд навіть у "дружні" країни. І згоди на поїздку практично ніхто не отримує.

"Джерело у парламенті РФ повідомило, що йому з колегами заборонено будь-які поїздки за кордон. Існує негласне правило, згідно з яким будь-які запити на виїзд будуть відхилені", - ідеться у статті.

Навіть виїзд до Білорусі депутатам не дозволяється.

Співробітникам силових відомств РФ (ФСБ, МВС, Росгвардії та інших) також обмежили поїздки за кордон. Відпочивати їм дозволено в обмеженій кількості країн, серед яких Північна Корея, Іран, Куба, Сирія.

"Навіть поїздка до Китаю, торгівля якого з Росією різко зросла за останні два роки, перебуває під питанням через проблеми з екстрадицією", - пише видання.

Раніше російські чиновники почали говорити китайською: з'явилося відео.

Також Максакова розповіла про хитру технологію ФСБ.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини