15 квітня 2024, 15:21

Російські олігархи залізли у "Вікіпедію" – з'ясувалося, які дані вони намагалися видалити звідти

Російські мільярдери хотіли прибрати із загального доступу дані про санкції, майно, а також зв'язки з диктатором Путіним.

Російські олігархи залізли у "Вікіпедію" – з'ясувалося, які дані вони намагалися видалити звідти

Російська так звана "еліта", куди входять правителі й олігархат, почали активно "зачищати" біографічні статті у російськомовній, англомовній, а також інших розділах "Вікіпедії". Останнім часом дуже часто правляться матеріали, присвячені російським чиновникам, мільярдерам, артистам і диктатору Володимиру Путіну, пишуть журналісти "Важных историй".

Розслідувачі, які вивчили правки близько ста біографічних статей, дізналися, що торік видалення статті з онлайн-енциклопедії могло коштувати близько 5 тисяч доларів США: саме стільки пропонували одному з редакторів за "правильні" правки статей.

З'ясувалося, що з "Вікіпедії" пропадають дані про економічні санкції, запроваджені проти російських олігархів, їхні зв'язки з Путіним, а також допомогу бойовикам "ЛНР"/"ДНР" на окупованому Донбасі. Крім того, деякі мільярдери намагаються вичистити навіть інформацію про своє російське громадянство з електронної енциклопедії.

Встановлено, що правки було внесено до статті "Вікіпедії" про доньок російського диктатора Путіна Марію Воронцову та Катерину Тихонову, а також про дитину останньої.

Крім того, невстановлені особи намагалися приховати дані про розкішний спосіб життя Миколи Чоулза, сина путінського спікера Дмитра Пєскова.

Нагадаємо, відома російська мажорка та донощиця, голова Ліги безпечного Інтернету Катерина Мізуліна запропонувала російському Міноборони повністю "відрубати" Інтернет українцям.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини