3 квітня 2024, 07:37

У Кремлі досі суперечлива реакція на теракт у "Крокусі": аналітики озвучили деталі

Виступ Путіна на засіданні колегії МВС РФ проілюстрував суперечливу реакцію РФ на теракт у "Крокус Сіті Холі".

У Кремлі досі суперечлива реакція на теракт у "Крокусі": аналітики озвучили деталі

Виступ Путіна на засіданні колегії МВС РФ проілюстрував суперечливу реакцію РФ на теракт у "Крокус Сіті Холі". З одного боку, Кремль продовжує звинувачувати у всіх гріхах Україну, але і, з іншого боку, вживає правоохоронних заходів проти мігрантів.

Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили розібратися у ситуації, відштовхуючись від даних з відкритих джерел.

Тільки вчора Путін віддав наказ МВС збільшити заходи безпеки у місцях великого скупчення людей.

Путін прямо заявив, що МВС необхідно розв'язати кілька невирішених проблем, зокрема реагування на дії екстремістських угруповань, це, ймовірно, попереджувально зробить цапом-відбувайлом можливу критику з приводу нездатності російської розвідки запобігти нападу на "Крокус Сіті Хол" на тлі повідомлень про те, як Росія ігнорує міжнародні попередження, зокрема від своїх союзників.

У Кремлі хочуть показати, що Путін готовий і може навести лад у МВС після вже скоєного теракту.

Однак при цьому Путін все одно заявив, нібито за нападом стоїть Україна. Його слова підхопив глава МВС Колокольцев.

Дії російських правоохоронних органів і розвідки на Північному Кавказі, як-от контртерористичний рейд у Дагестані 31 березня та посилення заходів проти середньоазіатських мігрантів у Росії, є ще одним свідченням того, як російська влада на практиці вважає, що терористична загроза походить із центральноазіатських і російських регіонів.

Своїми діями та звинуваченнями Кремль хоче заручитися ще більшою підтримкою росіян для продовження війни проти України.

Путін поки і сам не може розібратися з питанням міграції. Він заявив, що нелегальна міграція може бути живильним середовищем для терористів, саме тому уряду необхідно радикально оновити підхід до політики міграції.

При цьому у країні має зберігатися міжрелігійна та міжетнічна гармонія. Теракт у "Крокусі" не має призвести до ксенофобії, ісламофобії та розпалювання етнічної ненависті, підкреслив Путін.

Антимігрантська політика може посилити брак робочої сили у РФ і послабити зусилля з криптомобілізації, якщо з країни буде депортовано багато мігрантів.

Спроби Кремля апелювати до ультранаціоналістів можуть породити подальші непослідовності та суперечності у міграційній політиці Кремля.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини