2 березня 2024, 07:45

У РФ суди налякані прізвищем Навального: опозиціонера прирівняли до "екстремістської" символіки

У РФ суди прирівняли прізвище Олексія Навального до "екстремістської" символіки.

У РФ суди налякані прізвищем Навального: опозиціонера прирівняли до "екстремістської" символіки

1 березня у Москві попрощалися з опозиціонером Олексієм Навальним. Режим Кремля зробив усе, щоб церемонія прощання пройшла у закритому режимі, проте мати політика домоглася виконання закону. У день похорону у Москві, як і очікувалося, з'явилася велика кількість силовиків, а біля кладовища та храму, де відспівували Навального, - небачена кількість автозаків. По всій Росії організували акції пам'яті політика.

Як з'ясував "Первый отдел", щонайменше у трьох містах - Челябінську, Краснодарі та Мурманську - росіянам призначали адміністративні арешти за участь у заходах на честь прощання з Навальним. Ще одному жителю Ульяновська виписали протокол за згадку прізвища політика, пише "Коммерсантъ".


Так само суд відправив у спецприймальник дівчину, яка вийшла з плакатом "Убитий Олексій Навальний. Його кров на твоїх руках, Вова". У постанові зазначено, що у цьому тексті "присутнє ім'я та прізвище засновника та лідера ФБК".

Тим часом юристи наполягають на тому, що прізвище Навального не може вважатися екстремістською символікою, оскільки його не було та не може бути заборонено.

Зазначимо, у Москві кілька тисяч росіян вийшли, щоб попрощатися з убитим російським опозиціонером Олексієм Навальним. Люди вигукували антивоєнні гасла та називали свого президента "вбивцею".

Журналіст Олександр Невзоров вважає, що похорон Навального є символом переміщення Росії в іншу політичну й історичну епоху.

Відомо також, що Кремль провів кілька нарад із генералами ФСБ і МВС після смерті опозиціонера у в'язниці.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини