20 лютого 2024, 11:11

У Росії ще одна велика проблема через війну з Україною – Bloomberg

З Росії після початку війни десятками тисяч продовжують масово виїжджати айтішники та вчені.

У Росії ще одна велика проблема через війну з Україною – Bloomberg

За даними дослідження, наведеного Science, з лютого 2022 року, коли Росія напала на Україну та почала велику війну, територію РФ покинули від 11 до 28% російських розробників програмного забезпечення. Ще більший тиск відчувається у світі наукових досліджень.

За словами високопоставленого члена Російської академії наук, за останні п'ять років Росія втратила понад 50 000 дослідників. Незалежне видання "Новая газета" нещодавно назвало щонайменше 270 великих учених, які виїхали з Росії з початку війни з Україною.

Про це пише Bloomberg, наголошуючи на активному витоку найкращих мізків із путінської Росії, який у самому розпалі та ще далекий від завершення.

Паралельно настає кінець епохи для найвідомішої російської технологічної компанії Yandex NV, яку колись називали відповіддю на Google від Alphabet Inc. і оцінювали у 30 мільярдів доларів. Цього місяця компанія погодилася продати свій внутрішній бізнес приблизно за 5,2 мільярда доларів, що є сильно зниженою ціною.

Крім іншого, ця угода натякає на витік наукових та інженерних талантів, для залучення яких Захід міг би зробити більше.

У Європи та США є можливість зробити більше для розміщення наукових вигнанців із Росії, позбавивши Путіна людського капіталу. Така робота має вестися обережно - допомога тим, хто виїхав, не має перетворитися на можливість звільнення для тих, хто допомагає військово-промисловому комплексу Росії, зазначено у матеріалі.

Повчальною є паралель із Німеччиною 1930-х років.

"Уявіть собі, що було б, якби Велика Британія або США не приймали німецьких учених, які втекли від нацистського режиму", - сказав президент FAU Йоахім Хорнеггер.

Нагадаємо, російські мас-медіа висунули нову версію вбивства Олексія Навального: "Подарунок на День народження Бастрикіна".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини