25 січня 2024, 07:38

Безпілотники атакують не резервуари з нафтою: Мірошников озвучив ціль дронів, які вдарили по НПЗ у Туапсе

У ніч на 25 січня пожежа почалася на території нафтобази у Туапсе, що у Краснодарському краї РФ.

Безпілотники атакують не резервуари з нафтою: Мірошников озвучив ціль дронів, які вдарили по НПЗ у Туапсе

У ніч на 25 січня пожежа почалася на території нафтобази у Туапсе, що у Краснодарському краї РФ. Однак перед пожежею місцеві жителі чули характерні "хлопки", а деякі встигли зняти на відео проліт у небі безпілотників.

Голова Туапсинського району Бойко повідомив, що пожежу нібито локалізовано, а жертв і постраждалих немає, інформує канал "Україна 365".

При цьому безпілотники продовжували летіти у бік нафтобази вже після того, як почалася пожежа. У місті лунав сигнал повітряної тривоги, проте він не зупиняв місцевих жителів вийти на вулиці та зняти на камери результати роботи безпілотників.

Поруч із Туапсе розташована головна траса у бік Сочі, та там же оголосили план "Ковер".

Богдан Мірошников на своїй сторінці у соцмережі вирішив прокоментувати нічну заграву у Туапсе. Лише кілька днів тому безпілотники атакували нафтовий термінал на території Ленінградської області, а вже сьогодні неспокійна ніч видалася для Туапсе.

З його слів, ці дві події об'єднує тільки одне - експорт російської нафти. Обидва ці термінали дуже величезні, вони відвантажують нафтопродукти для продажу у треті країни.

Мірошников заявляє, що пожежа була не на території резервуарів із готовою продукцією, а на розподільчій установці.

Нафти завжди у РФ було багато, та немає сенсу атакувати резервуари з "чорним золотом", а ось бити по обладнанню варто. Через санкції з боку Заходу його складно закупити, а якщо це і відбувається, то за ціною, у 3-5 разів дорожчою за ринкову.

Аналогічна ситуація була і в Усть-Лузі. Ще парочку НПЗ є поруч із Новоросійськом і у районі Керчі, зауважив Мірошников. Загалом у районі Чорного моря у РФ тільки три порти для експорту нафти.

Атаками безпілотників на НПЗ Україна вводить свої санкції проти російської нафти.

Раніше аналітики з ISW пояснили, чому безпілотники без проблем долетіли до Ленінградської області.

Нагадаємо, атака безпілотників паралізувала роботу одного з найбільших у РФ терміналів СПГ.


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини