22 січня 2024, 15:55

"Це найгірший сценарій для Путіна", – The Times про нову проблему Кремля через Україну

The Times пише, що найгірший сценарій для Путіна полягає у тому, що дружини та матері у великій кількості вийдуть на вулиці перед президентськими виборами у березні.

"Це найгірший сценарій для Путіна", – The Times про нову проблему Кремля через Україну

Росію накривають протести дружин мобілізованих, які вимагають від Путіна повернути їхніх чоловіків з війни в Україні додому. Про це пише британське видання The Times у матеріалі "Розсерджені дружини кажуть Путіну: поверніть наших чоловіків з України".

Журналісти розповіли про те, як напередодні росіянка вийшла на протест біля Кремля з плакатом протесту у руках, коли її раптово затримала поліція. Арешти демонстрантів не є чимось незвичайним у Москві, але це було по-іншому, бо Марія Андрєєва - дружина російського солдата, який воює в Україні.

Найгірший сценарій для Путіна полягає у тому, що дружини та матері у великій кількості вийдуть на вулиці перед президентськими виборами у березні, які, як очікується, будуть перебувати під таким же жорстким контролем, як і завжди. Деякі жінки кажуть, що поліція попередила їх, що їм буде пред'явлено звинувачення в екстремізмі, якщо вони продовжать висловлюватися. Минулого місяця Telegram-канал "Дорога до дому" повідомив, що деякі солдати отримали наказ від ФСБ змусити своїх дружин "заткнутися".


Розрізнені жіночі протести, петиції та прямі звернення до Путіна стають дедалі помітнішими, оголюючи тріщини у російському суспільстві через майже два роки після вторгнення в Україну. Вважається, що Кремль наказав владі за всяку ціну зупинити поширення демонстрацій.

"Вмовляйте, обіцяйте, платіть. Все, що завгодно, аби це не вийшло на вулиці", - сказали чиновникам, згідно з опозиційним сайтом Insider.

За словами Андрєєвої, вона прекрасно розуміла, що її та інших дружин можуть заарештувати. "Дуже легко отримати звинувачення у злочині за критику влади у Росії, - сказала вона, - але я дію в інтересах своєї сім'ї".

"Наші хлопці рвуть дупи на фронті для влади, та вони затримали дружину мобілізованого солдата. Ви можете у це повірити?" - кричала вона, коли її відводили.

На її плакаті було написано: "Свободу мобілізованим! Поверніть наших чоловіків, батьків і синів!"

Пізніше її відпустили без пред'явлення звинувачень, можливо, тому що Кремль прагне не привертати уваги до подібних протестів.

Останніми тижнями 34-річна Андрєєва стала найпублічнішим обличчям зростаючого руху дружин і матерів, які намагаються чинити тиск на президента Путіна, щоб той повернув їхніх чоловіків і синів додому з війни. У вересні 2022 року Росія призвала в армію близько 300 000 осіб. Ті, хто не був убитий або поранений, залишаються на фронті, та неясно, коли їм дозволять повернутися.

Раніше дружини мобілізованих пред'явили претензії Путіну біля будівлі Міноборони РФ.

А мобіки з Іркутської області погрожують меру свого міста помстою за брехню.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини