22 грудня 2023, 08:03

Чому Кремлю не сподобалися військові навчання Японії на Хоккайдо: в ISW назвали дві причини

У МЗС РФ заявили, що військові навчання Японії на острові Хоккайдо становлять потенційну загрозу самій Росії.

Чому Кремлю не сподобалися військові навчання Японії на Хоккайдо: в ISW назвали дві причини

Із 4 до 12 грудня на острові Хоккайдо відбулися військові навчання Yama Sakura 85 за участю військовослужбовців із Японії, Австралії та США.

Тільки напередодні у МЗС РФ заявили, що Москва виступала проти таких навчань. Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили розібратися у ситуації.

Ще 18 грудня МЗС РФ направило до Посольства Японії у РФ офіційне заперечення на проведення навчань на острові Хоккайдо: нібито такі навчання становлять для РФ потенційну загрозу.

Ще 18 грудня глава МЗС РФ Лавров заявив, що Москва та Токіо "закрили" всі територіальні суперечки. Через добу секретар Кабміну Японії Хаясі заявив, що Кремль відмовився продовжувати вести дискусії щодо територіальних суперечок після того, як Токіо ввів санкції проти РФ через вторгнення в Україну.

Самі ж військові навчання пройшли у період з 4 до 12 грудня. В Індо-Тихоокеанському командуванні США заявили, що навчання символізували спільне бачення союзників вільного та процвітаючого регіону. Самі ж навчання мали показати зуби насамперед Китаю, а не Росії.

Аналітики з ISW впевнені, що своїми заявами Росія прагне показати себе як одного з господарів у Тихоокеанському регіоні нарівні з Китаєм.

Також не виключено, що заяви МЗС РФ були зроблені на тлі заяв Токіо про зміни в експорті військової техніки. Цього тижня влада Японії дала добро на продаж військового обладнання та військової техніки в країни ЄС.

Нагадаємо, за словами Буданова, РФ і Японія з 1945 року досі не підписали мирну угоду. І такий сценарій цілком можливий між РФ і Україною.

Нагадаємо, Японія вводить ембарго на ввезення у країну російських непромислових алмазів.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини