11 грудня 2023, 08:10

Подвійна політика Путіна з того самого питання – в ISW про війну в Ізраїлі й Україні

Кремль продовжує висловлювати все більш антиізраїльську позицію у війні між Ізраїлем і ХАМАС.

Подвійна політика Путіна з того самого питання – в ISW про війну в Ізраїлі й Україні

Кремль продовжує висловлювати все більш антиізраїльську позицію у війні між Ізраїлем і ХАМАС. При цьому офіційно у Москві заявляють, що вони мають нейтральну позицію та готові виступити у ролі арбітра у цій війні.

Учора, 10 грудня, Путін і Нетаньяху провели телефонну розмову, яка тривала майже годину. Аналітики з ISW не вірять у нейтральність Путіна.

Джерело пише, що Путін заявив Нетаньяху про гуманітарну катастрофу у секторі Газа. Російський диктатор прорік, що у боротьбі з тероризмом не можна "винищувати мирне населення", оскільки це теж є елементом тероризму.

Ці слова Путіна заслуговують на особливу увагу на тлі війни РФ в Україні. Не варто забувати, скільки було розстріляно мирних громадян України, які не були озброєні та не були бійцями ЗСУ; скільки ракет було запущено по цивільних об'єктах і скільки людей загинуло під завалами будинків.

Позиція Кремля щодо війни в Ізраїлі так і залишилася риторичною. Усе, що запропонував Путін, - полегшити страждання цивільним і піти на деескалацію конфлікту.

Останніми днями Путін відмовився від нейтральної риторики та все більше ймає антиізраїльську позицію. Він уже не один раз говорить про "винищення цивільного населення" Палестини.

ЗМІ пишуть, що Нетаньяху висловив невдоволення позицією Росії щодо конфлікту. Прем'єр-міністр Ізраїлю нагадав Путіну про позицію російської делегації в ООН й інших міжнародних організаціях щодо подій на Близькому Сході.

Нагадав Нетаньяху Путіну про "небезпечну співпрацю" з Іраном, особливо після зустрічі у Москві з президентом Раїсі.

Аналітики заявляють, що Путіну більше не вдасться одночасно пом'якшити занепокоєння Ізраїлю щодо підтримки Росією ХАМАС і налагодженням тісніших зв'язків між Москвою та Тегераном.

Раніше ЗМІ дізналися деякі деталі телефонної розмови між Путіним і Нетаньяху від 10 грудня.

Нагадаємо, Путін зірвався на камеру, коли його вкотре запитали про Україну.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини