27 листопада 2023, 15:22

"Припинити війну з Україною", – суперниця Путіна на виборах президента РФ Дунцова

Дунцова, яка хоче балотуватися на пост президента Росії на виборах у березні 2024 року, розповіла Reuters, що хоче припинити війну з Україною.

"Припинити війну з Україною", – суперниця Путіна на виборах президента РФ Дунцова

Колишня російська журналістка Катерина Дунцова, яка хоче балотуватися у президенти Росії, заявила, що Кремль повинен припинити війну з Україною, звільнити політичних в'язнів і провести масштабні реформи, щоб зупинити сповзання до нової ери поділу Росії та Заходу "колючим дротом".

40-річна Дунцова розповіла, що їй страшно.

"Страх присутній, але він усвідомлений. Будь-яка розсудлива людина, яка робить цей крок, боятиметься, але страх не має перемогти", - розповіла у розмові про війну з агентством Reuters Дунцова, яка народилася у Красноярську та живе у Ржеві Тверської області.

Їй доводиться ретельно добирати слова з огляду на закони, які можна використовувати для переслідування тих, хто критикує так звану "спеціальну військову операцію" - війну з Україною. Її попередили, що вона не має надто багато говорити з іноземними кореспондентами. Розлучена колишня журналістка регіонального телебачення, яка має трьох дітей, відмовилася використовувати слово "війна" для опису найсмертоноснішого конфлікту в Європі з часів Другої світової війни у зв'язку з російським законодавством.

"Рано чи пізно будь-який збройний конфлікт закінчується, та я сподіваюся, що він закінчиться якомога швидше. Люди дуже втомилися від того, що відбувається. Але ця втома не озвучується", - сказала Дунцова.

Вона відмовилася описати, який вигляд може мати можливий мир. Дунцовій необхідно зібрати 300 000 підписів, щоб її допустили до виборів.

Коли Катерину Дунцову, яка хоче балотуватися у президенти Росії, запитали, що вона думає про Путіна, вона нервово розсміялася.

"Я не думаю про Путіна. Коли в Європі та США кажуть, що Росія та росіяни - це Путін, це неправильно. Я не прихильник колективної провини", - сказала вона.

Дунцова заявила, що вона не є пішаком, якого використовують для легітимізації виборів, і висловила надію на другий тур. Вона заперечує будь-які зв'язки з Кремлем.

"Кремль, олігархи, великий бізнес... Вони мене не підтримують", - заявила вона, зазначивши, що не є "агентом ЦРУ". За її словами, те, що Мін'юст не зарахував її до іноземних агентів, хороша новина.

Раніше аналітики з Інституту вивчення війни розкрили справжнє значень слів Путіна про те, що РФ не відмовляється від мирних переговорів.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини