29 вересня 2023, 11:13

Новини "наддержави": у РФ виробляють судна на 90-річних верстатах, які бачили Гітлера

Поки Кремль витрачав мільярди на агресію проти України, у РФ помирає суднобудівна галузь.

Новини "наддержави": у РФ виробляють судна на 90-річних верстатах, які бачили Гітлера

Суднобудівна галузь у Росії безнадійно застаріла. Верфі, що будують судна, зокрема для армії РФ, досі використовують верстати, вироблені майже 100 років тому.

Про це відверто заявив 28 вересня голова ради директорів Об'єднаної суднобудівної корпорації РФ (ОСК) російський банкір Андрій Костін після поїздки на заводи, передає Діалог.UA.

Костін, проінспектувавши заводи у російському Санкт-Петербурзі, жахнувся від того, наскільки застаріле обладнання на них використовується. Він виявив у поїздці, що Росія досі користується спадщиною гітлерівської Німеччини у виробництві суден.

"Я вчора був на трьох підприємствах у Пітері, там верстати працюють, але не всі, на щастя, але багато 1932 року. Виробництво - Німеччина, вивезені за репараціями, відповідно. І там люди з гордістю кажуть: "Ось у нас верстат, йому 90 років". - Я кажу: "Ну це ж не історична пам'ятка"", - поскаржився представник путінського режиму.

Зазначимо, що сучасна Російська Федерація значно поступається навіть Радянському Союзу у сфері виробництва кораблів, не кажучи вже про передові країни світу. Багато технологій було втрачено за останні 20 років, що при владі перебуває диктатор Володимир Путін.

Галузь почала вимирати ще активніше через російську агресію проти України. За військовим вторгненням послідували санкції, які паралізували імпорт у РФ іноземних комплектвальних. Будувати без них кораблі Росія не у змозі.

Раніше Росія припустилася великої помилки - економісти б'ють на сполох.

Ми також писали, що у РФ починають масово ламатися літаки - ризик катастрофи через санкції зростає.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини