29 вересня 2023, 07:32

Західні компоненти є не тільки у дронах-камікадзе, а й у ворожому безпілотнику "Картограф" – ЗМІ

Російські розвідувальні безпілотники "Картограф" оснащені системою навігації Iridium американського виробництва.

Західні компоненти є не тільки у дронах-камікадзе, а й у ворожому безпілотнику "Картограф" – ЗМІ

Як виявилося, західні компоненти є не тільки у нових іранських дронах-камікадзе, а й навіть у російських безпілотниках. Яскравий тому приклад - нещодавно збитий бійцями ЗСУ "Картограф", який окупанти використовують для розвідки місцевості.

Учора, 28 вересня, український журналіст Андрій Цаплієнко виклав відповідний пост на своїй сторінці у Telegram-каналі.

Безпілотник створений компанією "АФМ-Серверс" (Росія), однак система навігації - американська, а отже окупанти досі отримують послуги супутника. Усім відомо, що компанія Iridium надає доступ до супутникових даних для отримання й оброблення інформації.

Відомо, що у Москві досі працює офіс американської компанії Iridium. Ба більше, компанія має контракти від Росгвардії та МЗС РФ.

Не так давно у Держдепі США дали зрозуміти, що вони не засуджують ті американські компанії, офіси яких досі не закрили свої представництва у РФ.

На ділі виходить, що санкції проти країни-агресора не діють. Не так давно Київ склав звіт щодо нових дронів-камікадзе, які були вироблені як на території Ірану, так і РФ. Виявилося, що понад 50 електронних компонентів вироблено на Заході й у країнах Азії.

Раніше ми повідомляли, що у ніч на 28 вересня ЗСУ побили рекорд зі знищених дронів-камікадзе. Ворог атакував Україну 44 дронами, з яких 34 було збито.

Нагадаємо, із середини жовтня Іран і РФ можуть укласти угоду щодо постачання до Москви далекобійних ракет.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини