22 вересня 2023, 13:49

Порожня бензоколонка: у Росії ввели безстрокову заборону на експорт палива – як виправдався Кремль

Заборону на продаж бензину та дизеля в інші країни, крім ЄАЕС, у Москві пояснили боротьбою з "сірим експортом" і бажанням знизити ціни на внутрішньому ринку.

Порожня бензоколонка: у Росії ввели безстрокову заборону на експорт палива – як виправдався Кремль

У Росії, яку завжди називали країною-бензоколонкою, ввели заборону на експорт бензину та дизельного палива.

Про це повідомляє російський "Интерфакс" із посиланням на слова заступника голови Міненерго РФ Павла Сорокіна.

Він розповів, що мораторій на експорт нафтопродуктів із РФ введено безстроково: у Кремлі хочуть подивитися, як таке рішення відіб'ється на цінах на звичайних російських автозаправках.

Також чиновник поскаржився, що у РФ діяли схеми "сірого експорту", боротьба з якими тільки починається.

Виявляється, що недобросовісні ділки вивозили з РФ без відома московських податківців "досить відчутний обсяг" палива. Закриттям кордонів для бензинових і дизельних експортерів в уряді РФ сподіваються домогтися зниження цін на автозаправках.

Сорокін також відзвітував, що цінники на російських АЗС почали змінюватися ще до введення обмежень - ДП нібито подешевшало майже на 10 %, а 92-й бензин майже на 3 %. Чиновник сподівається, що цей захід у найближчому майбутньому спричинить надлишок пального на внутрішньому ринку, та його вартість і надалі прагнутиме до нуля.

Він додав, що заборона на експорт бензину та ДП з РФ, "всупереч чуткам, введена для всіх", крім країн, що входять до Євразійського економічного союзу. У Кремлі хочуть перекрити всі потреби в автопаливі пересічних громадян Росії та державних структур, включно з армією.


Нагадаємо, після ультиматуму Путіна експорт нафти РФ впав на чверть.

Ми також писали, що економіка РФ йде у піке через недобір нафтогазових доходів до бюджету.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини