25 травня 2023, 09:16

У РФ провели спуфінг у Чорному морі, намагаючись підняти дух армії Путіна: британська розвідка показала кадри

РФ провела спуфінг у Чорному морі як інформаційну операцію з підняття бойового духу армії Путіна напередодні контрнаступу.

У РФ провели спуфінг у Чорному морі, намагаючись підняти дух армії Путіна: британська розвідка показала кадри

Експерти з організації Geollect повідомляють, що 14 травня проросійські блогери провели спуфінг, створивши у Мережі за допомогою програмного забезпечення та координат корабля 65-кілометровий провоєнний символ Z.

Сьогодні, 25 травня, у прес-службі Міноборони Британії озвучили інформацію щодо спуфінгу з боку РФ.

14 травня дані автоматичної ідентифікаційної системи, яку використовують у морі комерційні кораблі, були віддалено підроблені. Головна мета - за допомогою отриманих даних відтворити на Чорному морі 65-кілометровий символ Z.

Цей символ добре видно тільки тим, хто відстежує координати того чи іншого корабля за допомогою відкритого вихідного коду.

Зазвичай у навігації цей код використовується для відстеження місцезнаходження кораблів, щоб забезпечити їм безпеку. Однак корабель, який нібито зробив на воді символ Z, рухався зі швидкістю 188 км / год, що не може бути правдою. На сьогоднішній день середня швидкість вантажного корабля становить близько 80 км / год.

Проросійські суб'єкти, ймовірно, провели спуфінг як інформаційну операцію, можливо, у спробі підняти бойовий дух армії Путіна перед очікуваним українським контрнаступом.

Втручання у дані ідентифікаційної системи може призвести до ризику серед кораблів у морі. Навіть незважаючи на інформаційну операцію Кремля у Чорному морі, флот РФ досі залишається вразливим перед ЗСУ. Напередодні у МО РФ повідомили про атаку морських безпілотників на розвідувальне судно "Иван Хурс". Корабель нібито атакувало три дрони, два з яких було знищено. При цьому у Києві заявляють, що третій вибухнув біля борту корабля.

Контекст: спуфінг у перекладі з англійської мови - підміна. У Мережі така програма може маскуватися під іншу, щоб отримати необхідні дані або замінити вже наявні.

Раніше ми повідомляли, що 25 травня "губернатор" Севастополя повідомив про атаку щонайменше чотирьох дронів на Крим.

Нагадаємо, у 2023 році Україна стала на 30% швидше отримувати зброю зі США. Експерти озвучили головну причину.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини