30 березня 2023, 19:07

Союз Ідель-Урал і звернення до НАТО: як дисиденти Татарстану планують боротися за незалежність

Правозахисник Рафіс Кашапов розповів про опір Кремлю та плани Татарстану відокремитися від РФ.

Союз Ідель-Урал і звернення до НАТО: як дисиденти Татарстану планують боротися за незалежність

Татарські дисиденти й опозиціонери ведуть активну діяльність у республіках Поволжя, спрямовану на опір Кремлю. Активісти організовують пропагандистсько-роз'яснювальну роботу, а іноді здійснюють диверсії, наприклад такі, як підпал військкоматів.

Про це у бесіді з "24 каналом" розповів один із лідерів татарського національного руху, правозахисник Рафіс Кашапов, який отримав 2018 року політичний притулок у Великій Британії. У 2014 році Кашапов був заарештований російською владою після повернення з Туреччини, де проводив акції протесту проти анексії Криму. Провів три роки в ув'язненні.

Відповідаючи на запитання, яким дисиденти бачать найімовірніший сценарій здобуття Татарстаном незалежності, співрозмовник повідомив про плани створити союз із республіками Ідель-Уралу (нереалізований проєкт національної автономії татар і башкир) і звернутися по військову допомогу до ЄС і НАТО. Від Заходу потрібна зброя, військові кадри та фахівці з державного будівництва, уточнив опозиціонер.

Кашапов нагадав про допомогу, яку США та Великобританія надавали Об'єднаним Арабським Еміратам, і заявив, що така підтримка буде потрібна Татарстану від американців, європейців і, можливо, українців.

Що стосується відмови Татарстану від ядерної зброї у разі здобуття незалежності, дисидент заявив, що це питання має вирішуватися з генералами Північноатлантичного альянсу.

За словами Кашапова, наразі уряд незалежного Татарстану пише нову Конституцію республіки, формує кабінет міністрів, визначається з послами у зарубіжних країнах, а також звертається за підтримкою до тюркських і європейських держав.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Кашапов став одним з організаторів багатонаціональної акції протесту у Римі проти політики Кремля й Ірану.

Раніше у Верховній Раді України було зареєстровано проєкт постанови про визнання незалежності Республіки Татарстан.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини