30 березня 2023, 07:37

Що у майбутньому обіцяє Україні зустріч очільників МЗС РФ та Ірану: в ISW озвучили головні тези

У Москві відбулася зустріч глав МЗС РФ та Ірану щодо питання довгострокового співробітництва двох країн.

Що у майбутньому обіцяє Україні зустріч очільників МЗС РФ та Ірану: в ISW озвучили головні тези

Напередодні у столиці РФ відбулася зустріч Лаврова й Аміра-Абдоллахіяна, на якій головною темою дня було зміцнення двосторонніх відносин саме у галузі безпеки.

Амір-Абдоллахіян заявив, що Москва та Тегеран практично закінчили підписувати угоди про нову співпрацю. Ситуацію навколо візиту глави МЗС Ірану розбирали аналітики з Інституту вивчення війни.

Лавров вирішив згадати "мирний план Хормоз", який запропонував Іран щодо гарантування безпеки в Оманській і Перській затоках. Не виключено, що обидві країни обговорили питання постачання нової партії озброєння для продовження війни в Україні. Натомість Тегеран має отримати від РФ літаки "Су-35".

Напередодні у Центрі опору України повідомили, що з 13 березня іранська компанія Pouya Air Transport відновила рейси між Москвою та Тегераном. Найімовірніше, йдуть нові поставки зброї РФ.

Джерело також не виключає, що частину дронів-камікадзе поставлятимуть безпосередньо ПВК "Вагнер", бойовики якої почали проходити навчання з їхньої експлуатації.

Раніше ISW оцінювала, що РФ покладається на Іран у плані військової та технологічної підтримки в Україні, а частина іранського персоналу, ймовірно, перебуває в Україні, безпосередньо підтримуючи російські атаки на українську інфраструктуру. Тегеран, імовірно, намагається зміцнити двосторонні безпекові відносини з РФ, у яких вони є більш рівноправними партнерами, й, імовірно, збільшить постачання зброї Москві для досягнення цієї мети.

Раніше ми повідомляли, що українські зенітники показали "начинку" іранського дрона-камікадзе. Багато деталей у ньому західного виробництва.

Нагадаємо, в Азербайджані почалося полювання на шпигунів і найманих убивць з Ірану.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини