23 березня 2023, 14:22

У РФ палає Ярославський моторний завод, де роблять двигуни для російських ракет, – ЗМІ

У Росії спалахнула пожежа на Ярославському моторному заводі – найбільшому виробнику двигунів для військової техніки та ракетного комплексу "Тополь-М".

У РФ палає Ярославський моторний завод, де роблять двигуни для російських ракет, – ЗМІ

У Росії спалахнула велика пожежа на Ярославському моторному заводі, який має стратегічну цінність для Москви. Він є найбільшим виробником двигунів і коробок передач для техніки російської армії, для вантажівок "Урал", а також для ядерного ракетного комплексу "Тополь-М".

Продукцією заводу є також дизельні силові агрегати, дизельні електроагрегати та капотовані силові установки.

Російські інформаційні агентства уточнюють, що вогонь охопив будівлі о пів на другу дня за місцевим часом. На місце НП екстрено відправили спецтехніку та рятувальників. Осередку загоряння поки що не знайдено.

У соціальних мережах уже з'явилися фотографії, на яких робочі цехи заводу охоплені густим чорним димом.

Російський блогер і аналітик Анатолій Несміян у своєму Telegram-каналі пише, що на Ярославському моторному заводі "горить щось досить серйозне". За його словами, пожежа на заводі потенційно може мати важкі наслідки для російського військово-промислового комплексу.

"Пожежники, як повідомляється, все ще шукають осередок загоряння. Свого часу (1993 року) згорів завод двигунів "КамАЗа", що призвело до майже трирічної кризи всього автогіганта, та, по суті, тільки ЯМЗ спочатку витягав хоч якісь обсяги випуску великовантажних автомобілів", - підкреслив він.

Нагадаємо, у грудні у Санкт-Петербурзі горів машинобудівний завод "Звезда", на якому виробляються двигуни для російського флоту.

У березні у підмосковному Одинцово сталася пожежа на складі з невідомими товарами військового призначення.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини