12 січня 2023, 10:36

Кадиров пішов проти Путіна: Чечня відмовилася карати Меладзе: "Ми всі виступаємо проти війни"

Рішення чеченської влади вельми примітне: воно йде всупереч з тим, що збиралися влаштувати Меладзе у самій Москві.

Кадиров пішов проти Путіна: Чечня відмовилася карати Меладзе: "Ми всі виступаємо проти війни"

Відомого співака Валерія Меладзе не позбавлятимуть звання народного артиста Чечні за слова "Героям слава" у відповідь на фразу "Слава Україні" у Дубаї, інформує "Подъем".

Примітно, але у Міністерстві культури Чечні заявили, що артист має право виступати проти війни. Ця заява пішла всупереч з тим, що Москва іменує війну в Україні "спецоперацією".

Крім того, відомо, що Рамзан Кадиров править Чечнею зараз одноосібно, розставивши на ключові посади тільки вірних людей, і без його "благословення" чеченський Мінкульт просто так не висловився б.

"Чеченська Республіка виступає за цілісність Росії, проти міжнародного тероризму, за стабільність, за політику керівництва країни, і поки що такі моменти не зачеплені ним. Чеченська Республіка бере активну участь у наведенні конституційного порядку на території України. Проти війни ми всі виступаємо, ми всі хочемо, щоб усі жили у мирі та злагоді. Питання, чи позбавляти його звання народного артиста, поки що не стоїть", - зазначено у заяві міністерства.

Отже є підстави припускати, що у цьому питанні, а можливо, й у багатьох інших, Кадиров став гнути лінію наперекір Путіну. Особливо цікаво виглядають демарші Грозного на тлі останніх кадрових перестановок у керівництві армії РФ. Зокрема, підвищено на посаді генерала Лапіна, якого Кадиров суворо розкритикував після поразки російських військ у Харківській області.

Після того як на корпоративі у Дубаї Меладзе вимовив фразу "Героям слава", російські депутати закликали позбавити його громадянства Росії, держнагород і навіть визнати "іноагентом". Однак із Чечні надійшла своєрідна "чорна мітка" для Москви: відмовилися карати Меладзе та тут же визнали "спецоперацію" війною. Судячи з усього, бунтівний регіон дає зрозуміти росіянам, хто на кавказькій частині РФ справжній господар.

Нагадаємо, у Мережі з'явився ролик із Дубая, на якому Меладзе пошепки відповів українцеві: "Героям слава!"

У зв'язку з цим російські політики бурхливо відреагували на фразу співака та закликали до дій. Ставилося навіть питання про визнання його "іноземним агентом".

У результаті Меладзе не витримав тиску та написав "виправдувальний пост" за свої слова про Україну.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини