12 жовтня 2022, 22:33

Постачання газу до Європи: Путін готовий розпочати доставку, але назвав умови

Путін висловив готовність відновити постачання газу за умови досягнення "порозуміння" з країнами Європи.

Постачання газу до Європи: Путін готовий розпочати доставку, але назвав умови

Глава Кремля запропонував відновити транспортування газу до країн ЄС, використовуючи для цього частину газотранспортної системи "Північного потоку - 2", що вціліла, або новий маршрут поставок через турецький газопровід.

Як повідомляє видання "РБК", свої ідеї Путін сьогодні озвучував на форумі "Російський енергетичний тиждень".

"Якщо у нас з європейцями буде налагоджено взаєморозуміння, то ми можемо прийти до спільного рішення про постачання газу цілою ділянкою газопроводу "Північний потік - 2". Росія готова почати постачання - рішення за Євросоюзом. Якщо вони захочуть, можуть просто відкрити кран", - зробив заяву Путін.

Щодо можливості проведення ремонту пошкоджених ділянок газопроводу було сказано, що ремонт можливий, але його проведення зараз не має економічної доцільності.

Серед варіантів глава Кремля запропонував альтернативний план, який передбачає створення у Туреччині газового хаба. Через турецький газопровід є можливість доставляти газ до Європи, причому Путін наголосив на високому рівні безпеки цього напрямку.

Раніше повідомлялося, що в умовах війни в Україні ціна газу в Європі продовжує залишатися у зоні нестабільності.

Також повідомлялося, що відмова України від транзиту російського газу здатна позбавити Путіна можливості вести енергетичний шантаж.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Ольга Пилипенко

Останні новини