24 вересня 2022, 16:48

Путін схвалив: у РФ садитимуть на 10 років за здачу у полон і неявку на службу

Президент РФ підписав пакет поправок до закону про військову службу, що передбачають кримінальну відповідальність за неявку на службу та добровільне здавання у полон.

Путін схвалив: у РФ садитимуть на 10 років за здачу у полон і неявку на службу

У Росії продовжують "закручувати гайки" для військовозобов'язаних на тлі оголошеної у країні мобілізації. У суботу, 24 вересня, глава Кремля Володимир Путін затвердив пакет поправок до військового закону, які передбачають кримінальну відповідальність за низку дій.

Відповідний документ оприлюднює російський інтернет-портал правової інформації.

Відтепер російським військовим загрожує до 10 років позбавлення волі за відмову від бойових дій і неявку на військову службу, а також добровільне здавання у полон.

Крім того, вводиться покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років за мародерство. Позбавлення волі на строк від 4 до 10 років загрожує тим, хто порушить контракти державного оборонного замовлення.

Раніше всі перераховані вище поправки були в екстреному порядку проголосовані обома палатами російського парламенту напередодні оголошення у РФ часткової мобілізації.

У законі також зазначається, що "вчинені злочини у воєнний час або період мобілізації будуть вважатися обтяжливою обставиною".

Нагадаємо, 21 вересня Путін оголосив про часткову мобілізацію у РФ на тлі провалів російської армії в Україні, зокрема відступу з позицій, що раніше були захопдені у Харківській області. За заявами російського Міноборони, у ЗС РФ планують призвати 300 тисяч запасників. При цьому опозиційні російські ЗМІ пишуть, що насправді на війну проти України збираються залучити понад 1 млн осіб.

Тим часом росіяни масово рятуються від мобілізації, втікаючи до сусідніх країн. Наприклад, на кордоні РФ із Грузією утворилися величезні черги.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини