17 вересня 2022, 20:08

Розбій та умисне вбивство: стало відомо, яких в'язнів Пригожин вербує на війну в Україну

Хазяїну ПВК "Вагнер" вдалося завербувати на війну з Україною 77 ув'язнених під час свого нещодавнього візиту до виправної колонії до Марій Ел.

Розбій та умисне вбивство: стало відомо, яких в'язнів Пригожин вербує на війну в Україну

Кремль через великі втрати на фронті та побоювання оголошувати загальну мобілізацію у Росії змушений шукати живу силу для війни в Україні серед в'язнів. Днями у Мережі з'явилося відео, як наближений до президента РФ Володимира Путіна російський бізнесмен, голова ПВК "Вагнер" Євген Пригожин вербує ув'язнених однієї з виправних колоній.

Журналістам ВВС вдалося з'ясувати, що йдеться про виправну колонію №6 у Марій Ел. Приїзду Пригожина до цієї пенітенціарної установи передували індивідуальні бесіди з деякими в'язнями з пропозиціями вирушити на війну в Україну. Для співбесіди в основному залучалися ув'язнені, засуджені за статтями "Умисне вбивство" та "Розбій".

За інформацією співрозмовника видання, з близько 600 ув'язнених цієї колонії на війну погодилися вирушити 77 осіб. У ніч із п'ятницю на суботу їх вивезли з території колонії. При цьому вони не підписували жодних документів.

Опитані журналістами юристи зазначають, що у принципі немає жодних можливостей офіційно оформити ув'язнених для участі у бойових діях в Україні. Більше того, без здійснення адміністративного тиску начальство колонії не запустило б представників ПВК "Вагнера" на свою територію.

Подібні вербувальні заходи відбулися не лише у шостій колонії Марій Ел, а й ще у двох колоніях республіки, розташованих у населених пунктах Медведєво та Куяр. В одній із них на війну вирішили вирушити близько двох сотень ув'язнених.

Раніше в американському Інституті вивчення війни зазначили, що Пригожин проводить вербувальні кампанії серед ув'язнених, щоб не оголошувати у Росії загальну мобілізацію, яка загрожує соціальною напруженістю у суспільстві.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!


Автор: Артем Малиновский

Останні новини