11 серпня 2022, 11:16

Буряти незадоволені: у їдальні Іркутська заборонили говорити будь-якими мовами, крім російської

У російському Іркутську представникам корінних народів заборонили спілкуватися рідною мовою навіть один з одним у їдальні – спалахнув скандал.

Буряти незадоволені: у їдальні Іркутська заборонили говорити будь-якими мовами, крім російської

В одній із бурятських груп у соцмережі опублікували фото з оголошенням на вхідних дверях до їдальні в Іркутську, в якому вимагають говорити лише російською мовою. Спілкуватися бурятською мовою заборонено, як і іншими мовами національних меншин.

Новина викликала гучний скандал у соціальних мережах. Незважаючи на те, що буряти, тувинці, дагестанці, чеченці сотнями гинуть на чужій і безглуздій для них війні в Україні, у Росії їх, як і раніше, не вважають за людей, пише Телеграм-канал "Сеятель ветра".

"От таке оголошення висить в одній із їдалень Іркутська. Представникам корінних народів забороняють спілкуватися рідною мовою навіть один з одним. При цьому їх відправляють гинути за тисячі кілометрів в Україну під приводом, що там нібито комусь забороняють говорити російською мовою. Завіса. Очевидно, не тій країні потрібна денацифікація..." - зазначено у повідомленні.

Український журналіст і блогер Денис Казанський у своєму телеграм-каналі зазначає, що всередині Росії у зв'язку зі приниженням та утиском інтересів національних меншин склалася незбагненна ситуація.

"Цілком незбагненна для мене ситуація. Люди, які у Росії зазнають ось таких постійних принижень, які практично офіційно вважаються другосортними громадянами, замість того, щоб воювати за свої права, покірно їдуть воювати у далеку, зовсім чужу для них Україну за ідеї російських націоналістів.

Зрозуміло, що більшість їде через гроші. Але ж має у них хоч якась гордість бути врешті-решт..." - зазначає Казанський.

Нагадаємо, режим кремлівського диктатора Володимира Путіна кидає на війну в Україну етнічні меншини з російських регіонів, зберігаючи при цьому російське населення РФ.

Між тим дерев'яні ящики з-під трун військових у бурятському місті Кяхта кидають просто неба.

ВАЖЛИВО ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини