29 березня 2022, 11:32

"Шеф, все пропало!" – хакери атакували IT-інфраструктуру Росавіації

Хакерська атака на Росавіацію спричинила зникнення на серверах документації та даних на 65 Тбайт.

"Шеф, все пропало!" – хакери атакували IT-інфраструктуру Росавіації

26 березня невідомі здійснили атаку на IT-інфраструктуру Росавіації. У результаті було стерто всі документи, які зберігалися на пошті, а також зникли всі файли, що зберігалися на сервері. Не виключено, що це була відповідь на незаконне привласнення Росавіацією 400 іноземних літаків.

Telegram-канал "Авіаторщина" заявляє, що зникли всі вхідні та вихідні листи за півтора року, втрачено реєстр літаків і всього персоналу. Збитки оцінюються у зникненні 65 Тбайт даних.

У Росавіації не збереглися бекапи, тому що їх ніхто не робив через брак фінансування.

Джерело повідомляє, що обслуговувала ІТ-інфраструктуру Росавіації компанія ТОВ "ІнфАвіа". Всю суботу у будівлі Росавіації провели співробітники ФСБ і прокуратури.

Ще минулого тижня президентові РФ повідомляли про ситуацію у Росавіації. Там наголошували, що галузь потрапляє з однієї кризи до іншої на тлі санкцій з боку Заходу. Уряд РФ поклав усю провину на головного авіаційного начальника Олександра Нерадька. На своєму посту він був 23 роки. Ще 1 березня з посади заступника голови Росавіації було знято Новгородова.

Їх звинуватили у низькому темпі сертифікації літаків у РФ, а також у низьких темпах будівництва інфраструктури аеропортів РФ.

Через санкції з боку Заходу Росія мала до 28 березня повернути законним власникам близько 400 літаків, які орендувала РФ. Однак у Москві ще раніше було прийнято рішення: залишити всі іноземні літаки у себе. У РФ чудово розуміли, що вони просто крадуть чуже, та знали, як тепер усі ці літаки доведеться обслуговувати лише всередині країни, оскільки за кордон їх ніхто вже не випустить.

Міжнародні авіаційні правила забороняють подвійну реєстрацію літаків. Однак у Москві знову плюють на всі правила, заявивши, що обов'язково буде зроблено перереєстрацію всіх іноземних літаків.

Наразі за межами РФ знаходиться 78 літаків, які заарештовані Заходом через санкції. Відомо, що низка приватних російських авіакомпаній хоче повернути літаки їх законним власникам, проте в уряді РФ такий крок не вітається.

Раніше ми повідомляли, 22 березня голова Мінтранспорту РФ Савельєв відкрито заявив, що Росія краде у Заходу їхню власність у вигляді літаків.

Нагадаємо, російським авіакомпаніям довелося скоротити свій парк літаків і навіть перейти на зразки ще радянського виробництва.

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – [email protected]

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Не пропустіть важливу інформацію!

Підпишіться на наш Телеграм-канал: https://t.me/Dialog_Ukraine

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини